Norton odhalil plány na závodní motocykl s motorem V4 o objemu 1 200 ccm a výkonem 185 koní

Přidat na Seznam.cz

Zdá se, že chaotické znovuzrození společnosti Norton Motorcycles je pod novým vlastníkem, indickou společností TVS, opět na dobré cestě a superbike V4SV je nyní připraven prorazit. Motocykl V4CR je připraven vstoupit do třídy supersportů jako pouliční zbraň, informuje motorcyclenews.com.

S novým výrobním závodem o rozloze 6 782 m2 ve West Midlands v Anglii se TVS chystá v příštích letech pořádně prohnat Norton a podojit slavnou historii značky. Za tímto účelem se chystá rozšířit katalog, počínaje lehce retro streetbikem, který byl dnes představen v podobě prototypu.

Model V4CR, který vychází z modelu V4SV, dostal plnotučnou, neponičenou kopii superbikového motoru V4 o objemu 1 200 cm3 a 72 stupních, který má výkon 185 koní. Těchto deklarovaných 185 koní jej pravděpodobně postaví zhruba na roveň modelům Speed Triple 1200 od Triumphu, Tuono V4 1100 od Aprilie a 1290 Superduke R od KTM – trojici bojovníků na silnici, kteří poskytují úžasně divoké jízdní zážitky pro odvážné i blázny.

Tým designérů odstranil přední a boční kapotáže a místo nich namontoval malý kulatý LED světlomet. Motory V4 nebývají na pohled zrovna nejhezčí, takže je Norton nahradil břišním krytem a několika malými bočními kryty, které nenápadně skrývají vše kromě alternátoru a krytů spojky. Nejedná se tedy o úplné naháče, ale to není téměř nic nového a pravděpodobně to není špatné rozhodnutí.

Jízdní pozice vypadá, že bude prakticky totožná se sportovním motocyklem, přičemž rám, malá samostatná sedlová jednotka, připínací řídítka a stupačky vypadají beze změny. Stejně tak kola, výfuk, odpružení Ohlins a brzdy Brembo vypadají identicky. Podsedlový rám a zadní část jsou o něco kratší, ale ne tak, abyste si toho všimli.

Jako prototyp zůstává bleskově bez zrcátek, blinkrů, poznávacích značek a hloupých oranžových odrazek, takže si je budete muset představit, dokud neuvidíme sériový model. Celkově je to do značné míry osekaný superbike, v dobrém i zlém, a Norton říká, že až se objeví na trhu, bude k dispozici v černé nebo stříbrné barvě.

Zdroj: motorcyclenews.com, Norton Motorcycles