Nízká kvalita? Tesla reaguje vůči nepřátelským tvrzením

Přidat na Seznam.cz

Když přijde řeč na Teslu, řada lidí nadhodí téma „kvalita“, a to i kvůli příliš mnoha závadám, které se u některých modelů objevily.

Aby se Tesla této kritice vyhnula, rozhodla se vyvíjet stále větší úsilí na zlepšení svých výrobních procesů a schopnost zvyšovat objemy, aniž by snížila pečlivost, s jakou vyrábí své vozy. Chtěla zveřejnit dosažený pokrok a zveřejnila video, které ukazuje, jak se v šanghajské továrně Gigafactory vytváří Model Y.

Můžete si prohlédnout i baterie
Společnost zveřejnila video na svém oficiálním kanálu na známé čínské sociální síti Weibo a ukázala na něm všechny fáze výrobního cyklu SUV, které mimochodem sdílí mnoho stejných procesů jako Model 3, který se také vyrábí v Šanghaji. Při sledování videa si člověk se zájmem všimne části, kde je sestavován akumulátor, který využívá 2170 článků vyrobených společností LG Energy Solutions.

Vysoce automatizovaná továrna
Kromě fází výroby baterií (v Šanghaji se používají také prizmatické články CATL), video ukazuje také konstrukci motorů. Další velmi zajímavá operace. Obecně však lze ocenit vysokou míru automatizace linek Gigafactory, v nichž se používají také lisy Giga Press, slavné italské lisy, které umožňují výrobu velkých dílů karoserie v jednom kuse.

Nové video následuje po videu zveřejněném minulý měsíc, které se zaměřuje na kontrolu kvality Modelu Y, jehož produkce dosáhla 1000 vozů denně, aby uspokojila potřeby asijských a evropských trhů.

Zdroj: Youtube