Nissan už nebude vyrábět spalovací motory. Zatím pouze pro Evropu

Přidat na Seznam.cz

Nissan se oficiálně přidává ke značkám, které nevidí budoucnost spalovacích motorů na starém kontinentu. Rozhodnutí oznámil sám provozní ředitel Ashwani Gupta, píše server Auto News.

Evropa směřuje k elektromobilitě a nejnovější rozhodnutí společnosti Nissan je toho názorným příkladem. Spalovací motory, které jsou v současné nabídce, zůstanou na trhu co nejdéle. S novými jednotkami však nepočítejte.

Plány Japonců mohou být kontroverzní, ale je třeba připomenout, že Nissan není první značkou, která se touto cestou vydala. Je třeba zmínit, že podle plánů EU mají v roce 2025 vstoupit v platnost nové emisní normy Euro 7, které by mohly být až pětkrát přísnější než současné Euro 6.

Vývoj spalovacích motorů pro Evropu, které by splňovaly tyto požadavky, by byl jistě náročný a nákladný úkol, který by se mohl ukázat jako zcela nerentabilní. To však neznamená, že Nissan s tímto typem pohonu zcela skončí. Stále existují trhy, kde má smysl takové jednotky vyvíjet, včetně domácího trhu v Asii a Americe.

Zůstanou nám hlavně elektrické modely, které v současnosti zastupují Leaf, Townstar a Ariya. K nim se brzy připojí městský nástupce modelu Micra, založený na stejné platformě jako plánovaný Renault 5.

Zdroj: autonews.com