Nissan sem, Cadillac tam! Floridský projekt je šílená kreace bez špetky vkusu

Přidat na Seznam.cz

V uplynulých letech bylo možné vidět spoustu radikálních úprav na nejrůznějších vozidlech, ale nejnovější stavba, která se nyní šíří internetem, je prakticky k nepoznání. Tento zvláštní pickup, vystavený minulý měsíc na SlamFestu v Tampě na Floridě (USA), byl původně Nissan Hardbody z roku 1987, než šel tzv. pod kudlu a dostal díly ze dvou různých modelů, jak uvádí server Carscoops.

Majitel vozidlo se značkou Nissan popisuje jako nedodělek a považuje ho za zábavný projekt pro volný čas. Zatímco zachovalé pickupy z 80. a 90. let v sériovém stavu zaznamenávají na trhu s ojetými vozy nárůst hodnoty, tento majitel se vydal opačným směrem ve snaze vytvořit něco jedinečného.

Přední část pochází z Nissanu Murano z roku 2008, včetně nárazníku, mřížky chladiče a samozřejmě žlutě zbarvených světlometů umístěných pod odvětrávanou kapotou. Čelní sklo bylo vyříznuto, stejně jako dveře, které se již neotvírají. Nejsou potřeba otevírat, protože díky velmi nízké výšce se do kabiny snadno dostanete.

Podvozek s karoserií na rámu byl přibouchnut k zemi sadou rozměrných kol z lehkých slitin, která se sotva vešla na upravené přední a zadní blatníky. Přesuneme-li se dozadu, zadní lože dostala zadní světla a držák registrační značky, transplantované z Cadillacu SRX z roku 2008. Navíc je zde velký zadní spoiler, protože tohle vozidlo zjevně potřebuje dodatečný přítlak. Plně odhalený interiér vypadá stejně divoce jako exteriér, má rozměrné reproduktory, pestré barvy a kožená sedadla bez opěrek hlavy.

Celá karoserie je potažena hrubou a zrnitou texturou. Podle majitele se jedná o dočasné řešení – dal si ji, aby „mohl brzy vyrazit ven a užít si den“, protože na karoserii je ještě hodně práce. Poutavá livrej by nebyla kompletní bez oranžových a bílých odstínů pro dvoubarevný vzhled.

Majitel si je vědom toho, že jeho truck svým stylem vyvolá kontroverzi, a proto k tomu uvedl: „Tohle je pro mě jen něco zábavného, s čím si můžu hrát a užívat si na sluníčku. Osobně mi nevadí, jak to kdo cítí, každý máme právo na své vlastní sympatie a antipatie.“

Zdroj: carscoops.com