Nissan přispěje k nabíjecí síti 600 nabíjecími místy po celé Evropě

Přidat na Seznam.cz

Nissan přispěje k nabíjecí síti 600 univerzálními a interoperabilními nabíjecími místy po celé Evropě, informuje portál electrive.com.

Společnost Nissan si vybrala společnosti Allego a E.On jako partnery pro rozšíření své evropské sítě prodejců nabíjecích stanic. V 18 zemích bude k dispozici 600 nabíjecích míst. Nissan již nějakou dobu instaluje rychlonabíjecí stanice u svých prodejců, ale nyní tento projekt dostává oficiální a strukturovanější podobu. Japonský výrobce podepsal dohodu se společností Allego, která bude instalovat stejnosměrné nabíjecí stanice u evropských prodejců a dealerů.

Pětileté partnerství zahrnuje 16 zemí: Rakousko, Belgii, Nizozemsko, Lucembursko, Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko, Francii, Itálii, Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Estonsko, Litvu a Lotyšsko. K nim se připojí Německo a Velká Británie, kde je převezme společnost E.ON. Stanice budou mít výkon 50 kW nebo 24 kW, což je dnes považováno za průměrný výkon.

Zařízení budou sloužit především k dobíjení vozů pro testovací jízdy (brzy dorazí Nissan Ariya), ale také vozů pro hosty, bez ohledu na značku nebo konektor, protože budou přítomny systémy kompatibilní CCS i Chademo. Bude možné platit i za běhu pomocí kreditní karty nebo QR kódu. O ceně nabíjení budou rozhodovat jednotliví prodejci, ale zákazníci Nissanu budou mít výhodnější podmínky prostřednictvím aplikace Nissan Charge.