Německo mění názor na spalovací automobily. Podporuje zákaz jejich prodeje od roku 2035

Přidat na Seznam.cz

Od roku 2035 pouze vozidla s nulovými emisemi. Toto řešení navrhuje Evropská unie, která v tomto boji získala dalšího spojence – Německo. Navíc byla zpochybněna myšlenka, která byla pro spalovací motory jakousi spásou, napsal server Motor1.

Ještě před měsícem se německý ministr dopravy Volker Wissing stavěl proti myšlence, aby Evropská unie po roce 2035 zakázala prodej automobilů se spalovacími motory. Takový krok by byl významným krokem v odvětví silniční dopravy ke snížení celkových emisí CO2 jejich eliminací na nulu.

Na nedávném setkání v Bruselu bylo toto téma znovu otevřeno. Tentokrát však německá ministryně životního prostředí Steffi Lemkeová oznámila, že vládnoucí koalice v Berlíně plán „ve všech bodech“ plně podporuje. Tím se zavírají dveře k jednomu z možných řešení.

Němci se dosud stavěli za zákaz prodeje klasických benzinových a naftových agregátů, ale požadovali, aby spalovací motory byly zachovány i po tomto datu, pokud budou poháněny syntetickými palivy. Ty jsou prakticky CO2 neutrální.

Nyní však Lemkeová nepřipouští ani tuto možnost, čímž zavírá dveře technologii, na které Porsche nebo Audi již nějakou dobu pracují. Některé země, například Nizozemsko a Belgie, dokonce prosazují, aby byl zákaz zaveden dříve, od roku 2030.

Zdroj: motor1.com