Nejsou polovodiče: BMW upustilo od dotykových displejů

Přidat na Seznam.cz

Pandemie nadále ovlivňuje automobilový průmysl. Nedostatek polovodičů způsobil, že výrobci opustili některá zařízení, jen aby udrželi výrobu. Stejně jako BMW, které se rozhodlo omezit nabídku dotykových displejů poté, co ze své nabídky odstranilo head-up displeje, jak píše portál basic-tutorials.de.

V některých modelech BMW již není možné zakoupit head-up displej. Je to důsledek nedostatku polovodičů na trhu. Tento problém se však netýká pouze head-up displejů. Vychází najevo, že se k nim nyní přidávají i centrální displeje. Ale buďte si jisti, že BMW na ně nezanevřelo, jen na jejich funkčnost. Zákazníci je nebudou moci používat dotykem. Jedinou možností je použít ovladač iDrive. Tento krok je důsledkem problémů v dodavatelském řetězci napříč automobilovým průmyslem a jejich dopadu na výrobu po celém světě, což vede k omezení dostupnosti některých funkcí nebo možností.

Mezi modely, které v současné době nemají dotykovou obrazovku, patří řada 3, řada 4 Coupé, Cabrio a Gran Coupé a všechny varianty modelů X5, X6 a X7. Zajímavé je, že u elektrické i4 tento problém neexistuje. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro některý z těchto vozů a nemají dotykovou obrazovku, obdrží slevu.

Zdroj: basic-tutorials.de