Nejsložitější křižovatka na světě. Projeli byste ji správně?

Přidat na Seznam.cz

Když se před několika lety na internetu objevily první fotografie Chuangdžue-wanu, vyvolaly směsici šoku, údivu a zájmu, zejména mezi motoristy, jak píše server Interesting Engineering.

20 ramp, pět úrovní a tři dálnice. Mnozí ji považují za nejsložitější estakádu na světě. Mnozí si kladli otázku, jak mohou méně zkušení řidiči zvládnout tuto spleť silnic, ale pravdou je, že i pro zkušeného řidiče je Huangjuewan výzvou. Alespoň zpočátku. Tento nadjezd je údajně jednodušší, než vypadá, přesto si vysloužil pověst nejsložitějšího nadjezdu na světě.

Ani GPS vám v tomto případě příliš nepomůže, protože křižovatka má pět úrovní. Byla dokončena v roce 2017 po pěti letech plánování a sedmi letech výstavby a její projektanti tvrdí, že veškeré fámy o složitosti celé křižovatky se nezakládají na pravdě.

Podle nich je to přesně naopak, 20 ramp použili k usnadnění průjezdu nadjezdem. Protože se v tomto místě napojují tři dálnice a několik dalších silnic, mají nájezdy usnadnit jízdu. Navíc pokud řidič udělá chybu, je možné po zhruba deseti minutách jízdy jakýmkoli směrem sjet ze silnice a zkusit štěstí znovu v Huangjuewanu.

Zdroj: interestingengineering.com