Toto jsou nejošklivější auta na světě. Souhlasíte?

Přidat na Seznam.cz

Konstruktéři automobilů mají navrhovat krásná vozidla. Naše strašidelná galerie nejnepovedenějších vozů však ukazuje, že se věci mohou i pořádně pokazit.

Některé jsou neuvěřitelně ošklivé, ale přesto úspěšné, jiné byly od začátku naprostým propadákem a některé mají navzdory svému špatnému vzhledu dnes kultovní status. Od Fiatu Multipla přes Pontiac Aztec, až po předváděcí vůz BMW X6. Automobilových designových hříchů je mnoho. Zde vám ukážeme náš nejlepší seznam nejošklivějších, nejnudnějších a nejpodivnějších typů aut, které jsme našli. Pokud víte o dalších, pošlete nám prosím e-mail. Rádi rozšíříme naši vitrínu hrůzy!

Fiat Multipla

V roce 2001 vzbudil Fiat Multipla rozruch. Se svým šestiokým obličejem a záhybem pod čelním sklem. Tři roky po uvedení na trh byl design změněn. Přesto si našel místo v srdcích lidí bez vkusu a stále hodně kusů jezdí dodnes.

Subaru Libero

Úzké Subaru Libero rozhodně nebylo pastvou pro oči. Byl však nesmírně praktický: s délkou pouhých 3,53 metru nabízel japonský trpaslík místo pro šest osob. Kvůli úspoře místa byl tříválcový motor umístěn v zadním nárazníku.

Daihatsu Materia

V Japonsku jsou takové malé vozy v módě, ale evropský vkus vypadá jinak. S vozem Daihatsu Materia si málokdo poradí. Jedním z praktických vedlejších produktů tohoto vzpřímeného vzhledu je překvapivě velký vnitřní prostor. A to i přesto, že aerodynamika přitahuje překvapivě hlasité pleskání nešťastných mušek, které narážejí do téměř svislého čelního skla. U tohoto vozu budete často doplňovat vodu do ostřikovačů.

SsangYong Rodius

V roce 2004 byl SsangYong obzvláště hrdý na motor Mercedes, který poháněl sedmimístný model Rodius. Možná také chtěli odvést pozornost od diskuse o podivném designu. Každopádně to legrační zadní okno se spoilerem nahoře je kultovní.

Pontiac Aztec

Pontiac Aztek se v ČR nikdy neprodával. To, že se přesto dostal do seznamu nejošklivějších aut, je zásluhou amerického seriálu „Perníkový táta“, kde pro mnoho fanoušků hrál tento vizuálně nápadný vůz tajnou hlavní roli jako auto drogového kuchaře Waltera Whitea. Po odvysílání tohoto seriálu poptávka po tomto autě výrazně stoupla.

BMW X6

Příliš objemné, příliš těžké a především příliš okázalé auto. BMW X6, směs SUV a kupé, rozděluje názory jako žádné jiné BMW před ním. Byl to koncept, který rozděloval lidi a přestože X6 má již třetí generaci, rozděluje je dodnes. Pro některé lidi je to vůz, který prostě nedává smysl, protože je jednak dražší a jednak méně praktický než X5, z něhož vychází. Pro jiné je díky své kombinaci funkčnosti a formy jedním z nejžádanějších vozů na světě.

Chrysler PT Cruiser

Masivní, nápadný, přehnaný. Když se proti vám vyřítí PT Cruiser s vyčnívající přední částí a mřížkou chladiče, nejednoho člověka to vyděsí. Křivá záď to bohužel příliš nevylepšuje. A do toho otřesné jízdní vlastnosti a karoserie náchylná na rez. Špatná volba.

Nissan Cube

Jak všichni víme, „cube“ je anglické slovo pro „kostku“ – a to je právě ten problém. Nevíme, co si Nissan myslel, když uvedl na trh pojízdnou krabici se zaoblenými hranami. Závěr: čtvercový, nepraktický, ošklivý.

Ford Scorpio

Je zřejmé, že druhá generace Fordu Scorpio již nenašla mnoho příznivců. Je to opravdu škoda, protože jeho předchůdce byl velmi oblíbený, protože byl na svou dobu velmi pokrokový. Sedan vyšší střední třídy nabízel dostatek prostoru a praktické zadní dveře. Nástupce, který je zde vyobrazen, to již neměl – místo toho měl příšerný design.

Určitě existuje ještě spousta škaredých aut. My ale vybrali ty, která nám připadají nejnepovedenější. Máte další tipy? Podělte se s námi do komentářů.