Nejoblíbenější elektromobil v Evropě. O tento model se svádí boj

Přidat na Seznam.cz

Evropané mají stále větší zájem o elektromobily. Segment ekologických automobilů v regionu exponenciálně roste, což je známkou toho, že řidiči si stále více uvědomují potřebu snižovat emise skleníkových plynů.

Jen za prvních šest měsíců letošního roku bylo v Evropě zaregistrováno 483 304 elektromobilů.

Pokud se vám toto číslo nezdá dost vysoké na velikost evropského automobilového trhu, je to o 124 % více než v předchozím roce a vyhlídky jsou ještě vyšší. Podobný meziroční nárůst se očekává s tím, jak evropské vlády budou dále podporovat nákupy s nízkým dopadem na životní prostředí.

Evropané po tomto elektromobilu šílí
Tesla je mezi řidiči v regionu oblíbená. Konkrétně mluvíme o Tesle Model 3. Za prvních šest měsíců letošního roku je Tesla Model 3 nejprodávanějším elektromobilem v Evropě s 66 734 registrovanými kusy.

Podle interního e-mailu nedávno generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk požádal zaměstnance o „plné nasazení“, aby dohnali problémy s výrobou, které se objevily na začátku třetího čtvrtletí, a „zajistili slušný počet dodávek ve třetím čtvrtletí“.

„Nárůst dodávek na konci čtvrtletí je tentokrát neobvykle vysoký, protože jsme stejně jako celé odvětví trpěli nedostatkem dílů, který jsme zaznamenali na začátku tohoto čtvrtletí,“ uvedl představitel společnosti Tesla.

Renault se může pochlubit 41 253 registrovanými kusy a Nissan pouze 16 233 kusy. Tato čísla jsou skromná, ale je třeba mít na paměti, že tyto značky jsou v segmentu elektrických vozů poměrně nové.

Naopak nejsilnější růst zaznamenala německá automobilka Volkswagen. Mluvíme o nejméně 74 075 registrovaných kusech.

Zdroj: JATO