Nejlevnější ojetý elektromobil v Česku: Co dostanete za 139 000 Kč? Mitsubishi I-MIEV

Přidat na Seznam.cz

V současné době, kdy elektromobilita zažívá rozmach, se mnoho zájemců o tuto technologii snaží najít cenově dostupnou možnost, jak vstoupit do světa elektromobilů. Mitsubishi I-MIEV se nabízí jako atraktivní kandidát.

Navštívili jsme stránky Sauto.cz, abychom našli inzerát s nejlevnějším elektromobilem na českém trhu. Mitsubishi I-MIEV je při ceně pouhých 139 000 Kč aktuálně skutečně tím úplně nejlevnějším. Pro ty, kteří hledají kombinaci ekologického provozu, praktičnosti a finanční dostupnosti.

Podrobnosti o nabízeném Mitsubishi I-MIEV

Nabízený vůz Mitsubishi I-MIEV z roku 2013 s najetými 121 000 kilometry má karoserii hatchback ve vínové barvě a je vybaven automatickou převodovkou. Jako elektromobil disponuje výkonem 49 kW (což odpovídá přibližně 67 koňským silám). Má pohon zadních kol, takže si můžete užít i řidičskou zábavu.

Vůz je vybaven základními bezpečnostními a komfortními prvky, jako jsou ABS, ASR, dálkové centrální zamykání, elektrické ovládání oken a zrcátek, nastavitelný volant, posilovač řízení, venkovní teploměr, autorádio s CD přehrávačem, mlhovky, litá kola, tónovaná skla a zadní stěrač.

Historie, inovace a dojezd modelu Mitsubishi I-MIEV

Mitsubishi I-MIEV, který oslavil 10 let svého uvedení na trh v roce 2019, patří mezi průkopníky moderních elektromobilů. Vůz byl oceněn za své vyspělé technologie, včetně integrovaného, řízeného systému baterií, který mu vynesl místo v Automobilové síně slávy Japonska.

S lehkou baterií o kapacitě 16 kWh nabízí I-MIEV vynikající jízdní vlastnosti a a jako nový nabízel dojezd až 160 km podle normy NEDC, resp. 105 km podle WLTP, což ho činí ideálním vozem pro městský provoz.

I-MIEV se díky svým ekologickým přednostem, tichému chodu a dobrým jízdním schopnostem nejen zapsal do povědomí jako ekologický model, ale také si našel své místo ve vozových parcích taxislužeb, autopůjčoven a dokonce i jako pomocník při přírodních katastrofách.

Pokud možno, u ojetého elektromobilu se obecně ujistěte, že baterie nebyla příliš dlouho zcela vybitá. Vůz může stát na parkovišti prodejce několik měsíců s vybitým akumulátorem, než je oživen před vaší návštěvou. V příručce Mitsubishi I-MIEV se uvádí, že byste měli zajistit plné nabití každých 15 dní. Naopak ani dlouhodobé nabití na 100% baterii nesvědčí.

Technologie a budoucnost elektromobility

Mitsubishi neustále pracuje na inovacích v oblasti elektromobility, což se odráží v komerčním využití technologií jako V2H (Vehicle-to-Home) a V2G (Vehicle-to-Grid). Model I-MIEV byl průkopníkem technologie V2H, která umožňuje v případě výpadku elektrické energie využít auto jako zdroj pro napájení domácích spotřebičů.

Tento elektromobil je výsledkem více než 50 let výzkumu a vývoje v oblasti elektromobility od Mitsubishi, přičemž přinesl na trh řadu inovací, včetně využívání lithium-iontových bateriových modulů a dobíjecích rozhraní CHAdeMO a Type1.

Mitsubishi I-MIEV za 139 000 Kč tak nabízí jedinečnou příležitost pro ty, kdo hledají cenově dostupný vstup do světa elektromobilů, aniž by museli dělat kompromisy v oblasti technologií. V městském provozu se jedná o atraktivní možnost pro ekologicky smýšlející jedince a páry.

Zdroj: Sauto.cz, RAC