Nedostatek čipů v automobilovém průmyslu. Problém, který stále přetrvává

Přidat na Seznam.cz

Tisíce automobilů jsou v důsledku nedostatku čipů nedokončené, a i když automobilky ohlašují nové modely, situace s nedostatky se bohužel vstupem do roku 2022 příliš nezměnila, píše server The Drive.

Některým automobilkám, jako například Toyotě, se podařilo čipovou krizi v jejích počátečních fázích docela dobře obejít. Přestože Toyota na začátku srpna 2021 oznámila, jak dobře se s krizí vyrovnala, koncem téhož měsíce se už připojila v podstatě ke všem ostatním výrobcům a snížila kapacitu výroby o 40 %.

V říjnu 2021 byla, například Velké Británii, výroba automobilů nejnižší od roku 1956.

„Pokud jde o dodávky čipů, očekáváme, že problémy budou pokračovat až do prvního čtvrtletí roku 2022, ale dodávky se každým dnem zlepšují,“ řekl Jack Hollis, Senior viceprezident společnosti Toyota pro automobilový provoz.

Jedním ze způsobů, jak to všechno obejít, je dělat to, co Tesla dělá už pár let. Používá ve vozidlech techniku, která není určena pro automobilový průmysl, a tudíž se jí nedostatek čipů pro automobily dotýká v menší míře.

Hodnota automobilového trhu stále roste, i když dodávky nových vozidel klesají, z velké části díky vysoké ceně akcií Tesly. A to ovlivňuje trh s ojetými automobily.

Zdroj: thedrive.com