Nedělejte tuto chybu jako spousta řidičů. Můžete si tím dokonce zničit auto

Přidat na Seznam.cz

V mnoha oblastech Česka klesly teploty pod bod mrazu, což jistě přiměje mnoho řidičů k návštěvě pneuservisu. Pneumatiky jsou nutností, ale nezapomeňte na další věci, například na kapalinu do ostřikovačů. Špatná volba může vést k poruchám.

Kapalina do ostřikovačů, která při teplotách pod bodem mrazu nezamrzá, je jedním z klíčových bodů přípravy vozu na zimu. Bohužel mnoho řidičů na tuto banalitu zapomíná a vystavuje se tak nebezpečí nebo v lepším případě značnému nepohodlí. To potvrdí každý, kdo cestoval se špinavým čelním sklem za tmavé zimní noci.

Abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením způsobeným zamrznutím letní kapaliny, je dobré vyměnit ji za zimní s předstihem. Nejedná o příliš náročnou operaci.

Na zimní kapalinu do odstřikovačů je vhodné myslet už při prvních mrazech, protože při dalším poklesu teplot už může být pozdě. Pak nezbývá než zastavit na teplém místě, spotřebovat letní kapalinu a nahradit ji zimní.

Je třeba si uvědomit, že zamrzající kapalina je nebezpečná nejen pro řidiče (špatná viditelnost), ale také pro vozidlo. V extrémních případech může dojít i k prasknutí nádržky nebo poškození hadic.

Všem těmto problémům lze předejít tím, že koupíte za několik desítek korun lahev zimní kapaliny. Je dobré mít v zavazadlovém prostoru druhou pro případ, že by bylo potřeba rychle doplnit, protože v zimě obvykle spotřebujeme mnohem více kapaliny než v létě.

Zdroj: redakce