Ne Tesla, ani Volkswagen: Nejprodávanější auto v Evropě je nyní Dacia

Přidat na Seznam.cz

Ani Tesla, ani VW – v závodě o nejprodávanější automobil v Evropě vede cenově dostupný vůz. V tomto článku se dozvíte, který to je.

Mercedes, BMW, Cupra, Škoda – potenciální kupující si při koupi vozu může vybírat. Potenciální zájemci o koupi vozu se rádi spoléhají na dobré zkušenosti jiných majitelů vozů, aby neztratili přehled o veškeré nabídce. Vozy, které jsou obzvláště oblíbené, jsou vždy dobrou volbou pro nákup.

V Evropě byl dlouhou dobu nejoblíbenějším vozem VW Golf. Tyto časy jsou však už pryč.

Jedná se o nejoblíbenější vůz v Evropě

Podle Automobilwoche je VW Golf na třetím místě v žebříčku. Toho se prodalo 19 047 kusů. Automobilwoche se odvolává na předběžné údaje společnosti Dataforce, které zohledňují přibližně 98 % únorových prodejů automobilů v EU, Velké Británii, Švýcarsku, Islandu, Lichtenštejnsku a Norsku.

Na druhém místě je věčný favorit: Tesla Model Y. S 19 795 prodanými vozy v únoru je tento elektromobil jen těsně před německou klasikou VW Golf.

Na vrcholu žebříčku je však outsider. Dacia Sandero prodala v únoru neuvěřitelných 20 372 vozů.

Nejoblíbenějším autem na světě je jiné auto

Nejoblíbenější vůz současnosti v Evropě – Dacia Sandero – však není zároveň nejoblíbenějším vozem na světě. V roce 2023 si první místo mezi nejprodávanějšími vozy na světě vybojovala Tesla Model Y. A sesadila z trůnu Toyotu RAV4.

Zdroj: ka-news