Nástupce Ferrari LaFerrari přijde dříve, než se očekávalo, naznačuje únik interních dokumentů

Přidat na Seznam.cz

Maranello teprve nedávno představilo své vůbec první SUV, které dostalo jméno Purosangue. Tímto vozem Italové odstartovali novou produktovou ofenzívu připravenou na roky 2023 až 2026, přičemž automobilka plánuje v tomto období představit až čtrnáct nových modelů, jak píše server Motor1.

Jeden z nich by měl být přímým nástupcem vrcholného modelu Ferrari LaFerrari, dvanáctiválcového hybridu z roku 2013, který se vyráběl do srpna 2018. Jak naznačují interní dokumenty, nástupce přijde na trh jedenáct let po svém debutu.

Dokumenty, které údajně pocházejí přímo od Ferrari, se objevily na italském fóru Auto Pareri. Zajímavé na nich je, že odhalují budoucí portfolio značky, ale jejich pravost je (samozřejmě) bez záruky. V každém případě uniklé tabulky naznačují, že nástupce LaFerrari bude mít premiéru již za dva roky, přesněji v říjnu 2024.

Ferrari F250

Podle dokumentace je projekt interně označován jako F250, což by mohl být skutečný název chystané novinky, které má být vyrobeno pouze 599 kusů. O dva roky později, v roce 2026, se očekává příchod ještě ostřejší verze s označením XX, z níž Ferrari vyrobí pouhých 30 vozů. V říjnu 2027 by k nim měla přibýt varianta se skládací střechou nazvaná Spider, jejíž výroba bude omezena na 199 kusů, celkem tedy jen 828 vozů.

Ferrari zatím žádnou z těchto zpráv nepotvrdilo, ale v červenci vyšlo najevo, že společnost v letech 2023 až 2026 představí nový „hypersport“. Pokud se pravost dokumentu potvrdí, měly by první prototypy nástupce LaFerrari vyjet na silnice již v únoru 2023.

Zdroj: motor1.com, autopareri.com