Nadšenci nacpali motor z tanku do obyčejného sedanu Ford. Začínají testovací jízdy. Vůz má jet až rychlostí 380 km/h

Přidat na Seznam.cz

Meteor Interceptor, jak se projekt společnosti Ford nyní nazývá, překročil další důležitou hranici. Vůz s motorem z tanku se skutečně pohybuje na vlastní pohon a již letos absolvuje testy a předváděcí jízdy, píše web Autokult.

Meteor Interceptor je projekt, který kombinuje rám a karoserii Fordu Crown Victoria a motor Rolls-Royce (Meteor) z tanku. Zní to jednoduše, ale když si uvědomíte, že tato jednotka V12 má objem 27 litrů, vše se trochu komplikuje. Daniel Werner, majitel projektu, naštěstí hlásí, že vše je na dobré cestě a vůz se dokáže sám pohybovat, jak můžete vidět na videu níže. Testy probíhají.

Technická specifikace je působivá. Standardní Meteor dosahuje výkonu kolem 500-600 koní, ale byly zde instalovány dva kompresory BorgWarner S500SX, každý s výkonem 1850 koní. Vstřikovače Siemens dodávají 21 litrů paliva za minutu, ačkoli celá nádrž má „jen“ 85 litrů. S planetovou převodovkou a motorem TH400, který je připraven na tah, má Meteor Interceptor potenciál dosáhnout rychlosti 380 km/h. Přinejmenším!

Zdroj: autokult.pl