Na trhu se objevují auta po povodních. Zaplaví nás vlna poškozených vozů?

Přidat na Seznam.cz

Vlna povodní v Německu, Belgii a Nizozemsku může představovat velkou hrozbu pro trh s ojetými vozy i pro samotné řidiče. Mezi automobily dováženými do Česka bude jistě mnoho takzvaných utopených aut na kolech, varují odborníci. Jak se chránit před zatopeným autem?

Server Forsal informoval, že současné záplavy v Německu a Belgii postihly nejen auta zaparkovaná před domem, ale dokonce i auta v dopravě. V západním Německu stále probíhají odklízecí práce, např. u města Erftstadt v Severním Porýní-Vestfálsku bylo zachráněno více než 100 automobilů, které se při povodni zastavily na rychlostní silnici.

Moderní automobily překypující elektronickým vybavením a různými bezpečnostními systémy jsou náchylnější k poruchám, zejména pokud jsou automobily zaplaveny na větší úrovni než jen v motorovém prostoru. Poruchy tohoto druhu mohou vážně ohrozit život řidiče a což je důležité, v důsledku nadměrné koroze mohou nastat v době, kdy je to nejméně očekávané. Pokusy o prodej vozů, které jsou zjevně poškozené vodou, jsou typické pro období po velkých povodních.

V současné době by měl být každý ojetý automobil dovezený do Česka důkladně zkontrolován, zda nepochází ze zaplavené oblasti. Musíte si ověřit, zda není bláto na různých nepřístupných místech, například pod čalouněním dveří, za těsněním kolem dveří nebo pod palubní deskou. Důležitým vodítkem, že vůz byl zaplaven, je také vyšší stupeň koroze pod kobercem v zavazadlovém prostoru a nepříjemný zápach ve voze.

V případě, že byl vůz vytopen, dejte od něj ruce pryč. V budoucnu vám způsobí mnoho problému, které za nízkou cenu vozu rozhodně nestojí.

Zdroj: forsal.pl