Na testech Cybertrucku byl zachycen obrovský a nevzhledný stěrač. Nelíbí se ani Elonu Muskovi

Přidat na Seznam.cz

Cybertruck je elektromobil značky Tesla, který se brzy začne vyrábět. Elon Musk hovořil o jedné funkci, která v prvních prototypech chyběla. Je to velký stěrač čelního skla, uvádí web teslarati.com. Šéf společnosti říká, že ho tato vlastnost znepokojuje.

Cybertruck byl poprvé představen na podzim 2019. Sériová výroba tohoto vozu značky Tesla zatím nebyla zahájena, ale očekává se, že k ní dojde v příštím roce. Vůz dostává tvar a prvky, které ve starších prototypech nebyly. Součástí je velký stěrač čelního skla.

Cybertruck byl zachycen na videu z dronu na trati ve Fremontu v Kalifornii. Právě na něm je vidět obrovský stěrač a vyjádřil se k němu sám Elon Musk, tedy generální ředitel společnosti Tesla. Uvedl, že mu toto řešení vadí, ale ve skutečnosti zde není vidět jiná možnost.

Tesla Cybertruck má vpředu obrovské čelní sklo, které rozšiřuje kapotu. Elon Musk uvedl, že teoreticky by bylo možné stěrače čelního skla odklopit a pak by bylo možné je skrýt. Toto řešení je však příliš komplikované na to, aby se dalo zavést do produkční verze. Toto je jeden z kompromisů, se kterým se budou muset majitelé vozů smířit.

Zdroj: teslarati.com