Na Slovensku začíná výroba nových modelů Škoda Superb a VW Passat. Vzniknou nová pracovní místa

Přidat na Seznam.cz

Příchod nových generací vozů Škoda Superb a VW Passat je jednou z nejočekávanějších událostí roku. V současné podobě jsou tyto modely na trhu již delší dobu (od roku 2015, resp. 2014), takže jejich obměna je logická. Německá a česká značka slibuje jejich debut již v roce 2023, a že se jejich premiéra skutečně blíží, potvrzují mimo jiné i nejnovější zprávy z výrobních linek. Nový Superb a Passat se již vyrábí, a to na Slovensku, konkrétně v Bratislavě, i když se zatím jedná pouze o předsériové kusy, jak píše server Autonoviny.

Před několika týdny Škoda oficiálně potvrdila příchod nového Superbu v roce 2023, ke kterému postupně přibude nová generace modelu Karoq a facelifty modelů Kamiq a Scala. Mladoboleslavskou značku tak čeká velký a velmi důležitý rok. Její vlajková loď se bude dodávat ve verzích liftback a kombi, což se však nedá říci o připravovaném Passatu, který si v nové generaci ponechá pouze druhou karosářskou variantu.

Předsériová výroba v Bratislavě již probíhá

Jejich výroba bude probíhat v Bratislavě poté, co se VW rozhodl uvolnit místo elektromobilům v německém Emdenu a v českých Kvasinách zase Superb předal výrobní linky novým SUV. Podle nejnovějších zpráv byla výroba před několika dny skutečně zahájena, i když v tuto chvíli hovoříme pouze o předsériové výrobě, což potvrdila i mluvčí slovenské divize Volkswagenu Lucia Kovarovič Makayová. Do konce roku by však měla přejít na plnohodnotnou sériovou výrobu.

Premiéry obou modelů jsou tedy na spadnutí a mohly by se uskutečnit v následujících měsících či týdnech. Zároveň se očekává, že příchod obou novinek na trh by se mohl uskutečnit na přelomu let 2023 a 2024.

Zajímavou informací je bezesporu investice, kterou si tento nový výrobní program vyžádá. Její výše se odhaduje až na 400 milionů eur, v přepočtu cca 9,4 miliard Kč. Dobrou zprávou také je, že výroba nových modelů Superb a Passat v Bratislavě vytvoří také nová pracovní místa a společnost plánuje v letošním roce přijmout stovky nových zaměstnanců.

Zdroj: redakce, autonoviny.sk