Na hranicích není sranda. Tato pašerácká Audi A8 měla i „vystřelovač“ hrotů

Přidat na Seznam.cz

Pašeráci byli na pronásledování připraveni, protože na vozidlo Audi A8 namontovali odpalovací zařízení s hroty, jak píše server Spiders Web.

Podlaská pobočka Pohraniční stráže, přesněji řečeno příslušníci stanoviště v Sejnech, zadrželi kontraband v obci Giby. Zadrženi byli tři polští občané, kteří si na pašování nehráli. Ano, víme, že práce pohraniční stráže není snadná, že netráví celé dny pozorováním ptáků a stromů dalekohledem, ale musí honit bandity v lesích. Takový arzenál ale asi nečekali.

Jako Knight Rider

Na kanálu Pohraniční stráže na YouTube je k vidění video, které tuhle „vylepšenou“ Audi ukazuje. Nejprve vidíme kontraband zabalený v zapečetěných černých balíčcích. Pozornost diváka pak mohou upoutat dvě černá madla s kabely po obou stranách středového tunelu. Nejedná se o standardní výbavu vozidla.

Za chvíli je věc jasnější. Kamera snímá zadní část vozu. Zpod nárazníku se vysype několik hrotů a o chvíli později další várka. Zatáhnutím za černé úchyty se uvolní upevnění dvou kusů plechu, na kterých jsou umístěny hroty.

Taková zbraň byla pravděpodobně určena k zastavení případného pronásledování. Něco se muselo pokazit.

Zdroj: redakce, spidersweb.pl