Muž za 30 let ujel více než 1,6 milionu km v jednom autě. Za to dostal od výrobce nové

Přidat na Seznam.cz

Od roku 1991 se mnohé změnilo, ale ne vůz, se kterým Jim O’Shea najel milion kilometrů. Tento rekordní úspěch byl oceněn společností Volvo Cars USA. Jako poděkování za dlouholetou věrnost značce dostal klíčky od nového Volva S60, píše server Archyde.

Přestože jeho otec a strýc řídili prodejnu vozů Ford, muž jménem Jim O’Shea z Missouri v USA se rozhodl pro Volvo 740 GLE. Členové rodiny s ním několik dní nemluvili. muž se však zavázal, že s ním ujede milion kilometrů, což se mu nedávno podařilo. Otec majitele Volva se bohužel tohoto okamžiku nedožil.

Milion kilometrů a jeho věrnost značce byla odměněna. Jim bude nyní řídit zbrusu nové Volvo S60. Klíčky obdržel v prodejně značky ve West County, ve stejné, kde si vůz koupil před 30 lety. Předání vozu se zúčastnil také manažer prodejny, který Jimovi prodal 740 v roce 1991. Nové Volvo však nebude patřit Jimu O’Sheaovi jako jeho současný vůz. V rámci programu předplatného Care by Volvo all-inclusive bude moci s vozem jezdit dva roky.

Za 30 let používání se Volvo 740 neobešlo bez poruch. Ačkoli se nikdy nestalo účastníkem nehody, kromě toho, že ho Jimova manželka třikrát bourala na příjezdové cestě, musel být motor při 941 466 km vyměněn. Tovární převodovka také nevydržela milion kilometrů, ta byla vyměněna dvakrát.

Zdroj: archyde.com