Musí nová auta vždy vypadat futuristicky? Podle Číňanů vůbec ne

Přidat na Seznam.cz

WEY Yuanmeng je vůz, který plnými hrstmi čerpá z designu 50. let. Protože kdo řekl, že auto musí být futuristické?

Výrobci automobilů dnes vycházejí z předpokladu, že nový vůz musí vypadat futuristicky. Musí ukázat, kam lidstvo směřuje, ne kde bylo. Možná je to dobře, ale právě proto nejnovější vůz čínského výrobce WEY tolik vyniká na pozadí moderních kosmických lodí.

WEY se u modelu Yuanmeng zachoval zcela opačně než ostatní výrobci a inspiroval se spíše modely z 50. let než budoucností. Tyto prvky se přenesly do současnosti.

Yuanmeng vychází z modelu ORA Punk Cat, dalšího retro designu od Great Wall Motors. Yuanmeng má stejně jako Punk Cat pět dveří, ale okamžitě vyniká přední částí.

Designu dominuje velká mřížka s vodorovnými chromovanými lamelami. Chromované akcenty pokračují i na přední části vozu a nacházejí se také kolem světlometů. Chrom je také na kapotě, předních bočních panelech a bočních zrcátkách. Zatímco většina výrobců automobilů si myslí, že chrom vyšel z módy, WEY si myslí opak.

Zajímavý design pokračuje i na bocích. K vidění jsou široké podběhy kol, chromovaná kola a stejné kliky dveří. Mezi hlavní designové prvky zadní části vozu patří oválná světla, výrazný kryt rezervního kola a chromovaný nárazník.

Předběžné fotografie interiéru modelu Yuanmeng ukazují, že uprostřed palubní desky jsou tři chromované výdechy ventilace. Mezi další přednosti patří digitální sdružený přístroj, centrální obrazovka infotainmentu a další displej pro spolujezdce. Všimněte si také středové konzoly a mnoha prvků čalouněných kůží.

WEY Yuanmeng se bude prodávat výhradně s plug-in hybridním pohonným ústrojím tvořeným 1,5litrovým přeplňovaným motorem kombinovaným s elektromotorem a poskytujícím kombinovaný výkon 241 koní a točivý moment 520 Nm. Tato pohonná jednotka je spojena s devítistupňovou dvouspojkovou převodovkou a vůz bude zřejmě schopen ujet 195 km pouze na elektrický pohon.

Zdroj: moto.pl