Mohla by takto vypadat nová Škoda Superb? Maskované prototypy 4. generace tomu nasvědčují

Přidat na Seznam.cz

Již v průběhu příštího roku by měla česká automobilka představit dvě zásadní novinky. První bude druhá generace modelu Kodiaq, který odstartoval výrobu mladoboleslavských SUV. Druhým modelem bude nová Škoda Superb, která přijde ve své čtvrté generaci. A zatímco sesterský Volkswagen Passat by jako sedan existovat neměl (ten vystřídá elektromobil s jiným názvem), vlajková loď Škody by si naopak měla zachovat obě dosud známé karosářské varianty, tedy liftback i kombi.

Automobilka již nový Superb testuje a pracuje na prvních předsériových kusech. Jak bude vůz vypadat, je zatím zahaleno tajemstvím. Šikovný grafik na webu Kolesa se ji pokusil odhalit na základě dostupných fotografií maskovaných testovacích prototypů.

Výroba v Bratislavě

Očekává se, že nový vůz se bude vyrábět v bratislavském závodě VW společně se sesterským modelem Passat. A měla by to být poslední generace poháněná spalovacími motory. Elektrifikaci se však nevyhneme, počítáme s plug-in hybridy, možná s nějakým mild-hybridem a je dost možné, že Škoda po čase představí i čistě bateriovou verzi.

Z výsledné grafiky to vypadá, že nový Superb bude velmi podobný současné třetí generaci, a podle obrázků dostupných na internetu to skutečně nelze vyloučit. Jediný rozdíl je v tom, že například maskované kombi se zdá být výrazně větší nebo delší než současný model, který navíc není nejmenší (je dlouhý 4,86 m).

Samozřejmě zároveň bereme v úvahu, že Škoda své vozy záměrně maskuje, abychom si mysleli, že výše uvedené a skutečnost budou jiné, ale na to si budeme muset ještě pár měsíců počkat.

Zdroj: Kolesa.ru