Mohican Caravan je nejmenší obytný přívěs, jaký jste kdy viděli

Přidat na Seznam.cz

Přívěsy poskytují základní vybavení pro kempování a Hotomobil Mohican Caravan není jiný. Od ostatních na trhu se však odlišuje svým jedinečným tvarem a uspořádáním. Přívěs měří na délku pouhých 3,5 metru, ale přesto poskytuje prostor pro spaní a kuchyň, píše web Motor1.

Mohican Caravan dosahuje svých malých rozměrů díky konstrukci kuchyně. Je plně integrovaná do interiéru a přímo přístupná z rolovacích dveří v zadní části. Kuchyňská linka se vysouvá a její součástí je dřez a jednoplotýnkový vařič, který lze umístit na pult. Výsuvná kuchyňská linka je umístěna vedle volitelné 49litrové chladničky, obě se nacházejí nad nohama lůžka. Je však nepravděpodobné, že by někdo kvůli omezenému prostoru vařil v interiéru.

Uvnitř se nachází manželská postel o rozměrech 195 × 135 cm. Je to malý prostor, ale vysoké okno vedle dveří ho pomáhá opticky otevřít. V celém prostoru je LED osvětlení. Naproti němu je delší okno s krytem, které se mění ve venkovní jídelní stůl. Hotomobil nabízí Mohican s volitelným střešním oknem.

Tento obytný vůz nebude místem pro zábavu přátel v divočině, ale poskytuje základní vybavení, které člověk potřebuje. Přívěs je také vybaven 45litrovou nádrží na sladkou vodu. Je vybaven 12voltovou baterií s kapacitou 50 ampérhodin, ale v seznamu volitelné výbavy je k dispozici větší 100Ah baterie. Mezi další možnosti patří střešní stan pro dvě osoby, solární nabíjení, venkovní sprchový systém, přenosná toaleta a balíček pro jízdu v terénu.

S hmotností pouhých 400 kg je Hotomobil Mohican Caravan maličkostí, která je schopna táhnout různá vozidla, jejichž vlastnictví by nemělo zruinovat bankovní účet. Chytrý design kuchyně zmenšuje jeho rozměry, ale jeho balení se nebude líbit každému. Výsuvná kuchyň je pěkná, ale její integrace do interiéru má své náklady, například ubírá z omezeného obytného prostoru. Je však hezké vidět nějaké alternativy běžných karavanů.

Zdroj: motor1.com