Minimálně ojetý Favorit byl vydražen za cenu nové Octavie. Za 29 let urazil pouze 34 km

Přidat na Seznam.cz

Čerstvě vydražený Favorit v řeckých Aténách dokazuje, že i na autě pro masy se dá pěkně vydělat. Majitel zavřel škodovku na dlouhá léta do garáže a vytáhl ji až po téměř třech desetiletích, kdy na tachometru stále svítilo pouhých 34 kilometrů. Vůz je samozřejmě v perfektním stavu a vizuálně vypadá jako nový, takže se jej podařilo vydražit za cenu 24 tisíc eur, v přepočtu za cca 590 tisíc Kč.

Po desetiletích výroby zastaralých vozů byla Škoda Favorit konečně prvním československým automobilem své doby s moderní koncepcí „vše vpředu“. Poprvé jej představili na největším strojírenském veletrhu v Brně v roce 1987.

Následující příběh ukazuje, že někdy je možné vydělat peníze i na věcech, které kupujeme pro každodenní použití. Dokázal to majitel Škody Favorit v Řecku, který svůj 29 let starý vůz vydražil za cenu srovnatelnou s cenou Škody Octavia prodávané dnes v základní výbavě. Nejzajímavější na tomto případu je, že stačilo, aby majitel vozu na něj zapomněl a nechal ho v garáži.

Pod kapotou vozu z roku 1993 se nachází atmosférický řadový čtyřválec o objemu 1,3 litru, který pohání přední kola a řidič má k dispozici pětistupňovou manuální převodovku.

Výbava zahrnuje vyhřívané zadní okno, manuálně ovládaná přední a zadní okna, manuálně nastavitelná zpětná zrcátka. Pneumatiky jsou stále původní z první výroby. Servisní prohlídka vozu však překvapivě ukázala, že po 29 letech bude třeba je vyměnit, jak píše server Hellas.

Vůz byl servisován v květnu letošního roku, v té době měl najeto přesně 30 kilometrů, takže samotný servis byl zřejmě proveden někde v okolí řeckého domu původního majitele. Na voze byl vyměněn olej a olejový filtr, baterie, vodní a palivové čerpadlo a brzdové destičky.

Zdroj: Collecting Cars, hellas.posten.com, redakce