Microsoft bude vyrábět autonomní automobily

Přidat na Seznam.cz

Microsoft oznámil, že se připojuje k iniciativě autonomního vývoje vozidel Origin. Projekt Cruise má hodnotu 2 miliard dolarů. Jeho hlavním akcionářem je koncern General Motors.

Díky investici společnosti Microsoft se hodnota Cruise zvýší na 30 miliard dolarů. Mezi strategickými investory společnosti je kromě společností Microsoft a GM také koncern Honda.

Společnosti nezveřejnily, kolik podílu ve společnosti Cruise Microsoft získá v důsledku investice. Mluvčí společnosti Cruise však potvrdil, že General Motors si ponechá většinový podíl, uvádí CNN.

Cruise chce využít Azure, výpočetní platformu Microsoftu, aby mohla provádět další fáze projektu rychleji a efektivněji.

Origin má být plně autonomním prostředkem pro přepravu lidí ve městech. Nepůjde do showroomů, má sloužit jako moderní městská doprava. Původ má být plně autonomní, bez jakéhokoli lidského zásahu, což znamená, že byl opuštěn volant, pedály, většina tlačítek a tradiční palubní deska. Díky tomu bylo možné najít spoustu prostoru pro cestující. Do jednoho vozidla může vstoupit až šest osob. Díky posuvným dveřím má být nastupování a vystupování z Origin co nejjednodušší.

Vůz má být vybaven kamerami a senzory, které usnadňují pohyb i v obtížných povětrnostních podmínkách.