Mercedes-AMG GT Coupe pro rok 2023 spatřen při testování na horských silnicích. Podívejte se na video

Přidat na Seznam.cz

Mercedes-AMG GT Coupe 2023 je téměř tady a tyto testovací snímky jen zvyšují očekávání. Debut je naplánován na konec letošního roku, takže se blížíme k představení finálního sériového modelu.

Nový Mercedes-AMG GT Coupe 2023 nyní sdílí platformu s modelem Mercedes-AMG SL Roadster, což znamená, že již máme drobné náznaky toho, jak bude nový Mercedes-AMG GT Coupe 2023 vypadat.

Mercedes-AMG GT Coupe 2023 má před sebou velké úkoly. Současná generace modelu Mercedes-AMG GT nastavila laťku vysoko. Je to výjimečný sportovní vůz, který se prosadil v tvrdé konkurenci, jako je Porsche 911. Vzhledem k tomu, že rekordní Mercedes-AMG GT Coupe Black Series znamená pro současnou generaci vozu konec, očekáváme od nadcházejícího modelu Mercedes-AMG GT Coupe z roku 2023 velké věci.

Mercedes-Benz SL Roadster se přesunul na pozici modelu určeného pouze pro Mercedes-AMG. SL Roadster bude sdílet platformu s připravovaným Mercedesem-AMG GT Coupe 2023, ale oba tyto dvoudveřové vozy budou velmi odlišné.

Na tomto nedávném špionážním videu vidíme dvě verze nového Mercedesu-AMG GT Coupe 2023. První z nich je vrcholná verze GT63 s výkonem V8 a základní verze GT53. Očekáváme, že Mercedes-AMG zavede do modelu Mercedes-AMG GT Coupe 2023 na mnoha úrovních výbavy hybridní techniku, která zvýší výkon i účinnost.

Mercedes-AMG GT Coupe 2023 bude jistě využívat podobnou pohonnou jednotku jako čtyřdveřové kupé Mercedes-AMG GT63 S E Performance. Tento neuvěřitelný hybridní sedan využívá osmiválec V8 se dvěma turbodmychadly a elektromotor umístěný vzadu, který dosahuje kombinovaného výkonu 831 koní (620 kilowattů) a točivého momentu 1082 newtonmetrů. Tato pohonná jednotka využívá 9stupňovou automatickou převodovku a dvoustupňovou převodovku pro elektromotor.

Mercedes-AMG GT63 S E Performance zvládne sprint z 0 na 100 km/h za pouhých 2,9 s, takže od lehčího Mercedesu-AMG GT Coupe očekáváme velké výkony.

Zdroj: motor1.com