„Mentální dítě“ za volantem Audi. Podívejte se, jak řidič nezvládl to, že jiný řidič dodržuje předpisy

Přidat na Seznam.cz

Nejméně tři přestupky a výsměch od více než půl milionu sledujících. To je výsledek vysokého tlaku řidiče Audi, který podle jednoho z komentátorů ještě mentálně nevylezl ze základní školy.

Na velmi populárním kanálu YouTube „Stop Cham“ se objevilo video dalšího frustrovaného řidiče drahého vozu. Pravděpodobně se jedná o Audi RS 3 – sedan s výkonem 400 koní. Řidič audi byl nejspíš frustrován chováním jiného řidiče, který v podstatě dodržoval povolenou rychlost, a pomstil se mu.

Řidič vozidla s videorekordérem, z něhož jsou pořízeny všechny záběry, v klidu vjíždí na dálnici na tzv. přípojku. Stojí na něm rychlostní radar, proto je pravděpodobná rychlost kolem 50 km/h. Po projetí rychlostního radaru začne zrychlovat. V tu chvíli se v objektivu kamery objeví černé Audi v pravém pruhu, které chce, ale nemůže předjet. Když už obě vozidla vjíždějí na dálnici, řidič černého Audi využije síly svého vozidla a předjíždí.

V tomto okamžiku poruší první předpis o omezení rychlosti. Alespoň to lze předpokládat, protože řidič, který zaznamenává rychlost 70 km/h, jede rychlostí kolem 77 km/h a Audi se od něj vzdaluje mnohem vyšší rychlostí. Poté přejede do pravého pruhu a začne brzdit, čímž poruší další pravidlo, které zakazuje řidiči brzdit bezprostředně po předjetí.

Dalšího přestupku se dopouští při změně jízdního pruhu, kdy přejíždí přes plnou čáru, pravděpodobně jen proto, aby se pomstil řidiči, který mu „vzal“ pár vteřin života. Pak zajede do vedlejšího pruhu, otevře okénko a hodí po něm plechovku Red Bullu.

„Agresivita byla způsobena mým krátkým rozsvícením dlouhých světel po předjíždění na velmi krátkou vzdálenost za špatných podmínek. Bohužel to na videu není jasně vidět,“ napsal muž, který video poslal na kanál „Stop Cham“.

Zdroj: redakce, AutoKult