Maserati představuje nové modelové varianty

Přidat na Seznam.cz

V rámci obnovy modelové řady rok 2022 představuje Maserati nové exkluzivní varianty modelů Ghibli, Quattroporte a Levante.

Pro rok 2022 se v nabídce Maserati objeví tři nové varianty – GT, Modena a Trofeo. Varianta GT: má podtrhnout charakter a eleganci vozu Maserati. „Ztělesňuje městského, minimalistického a moderního ducha značky, který je vhodný pro dynamické a zvídavé lidi,“ tak Maserati popisuje verzi GT. Modely Ghibli GT a Levante GT jsou vybaveny čtyřválcovým motorem s měkkým hybridním systémem o výkonu 330 koní, zatímco Quattroporte GT používá motor V6 o výkonu 350 koní. Zvenčí varianta GT vylepšuje design příslušných modelů chromovanými akcenty a ráfky z lehkých slitin: 18-palcové (Ghibli a Levante) nebo 19-palcové (Quattroporte). Interiér doplňují pohodlná kožená sedadla a obložení Dark Mirror u modelu Ghibli GT, Radica u modelu Quattroporte GT a obložení připomínající klavírní lak u modelu Levante GT.

Varianta Modena: pro sportovní nadšence. Návrh pro ty, kteří hledají rovnováhu mezi vrozenou elegancí, dynamikou a potěšením z jízdy. Modely Ghibli Modena a Levante Modena dostanou benzinový motor V6 o výkonu 350 koní. K dispozici jsou také ve variantě Modena S s výkonem 430 koní. Quattroporte Modena má pod kapotou motor V6 o výkonu 430 koní. Specifikace varianty Modena zdůrazňuje sportovní charakter vozu, mimo jiné díky sportovním nárazníkům s černými lesklými vložkami a 20-palcovým kolům z lehké slitiny. V kabině jsou sportovní sedadla s čalouněním Black Piano v modelech Levante a Quattroporte nebo Dark Mirror v modelu Ghibli. Varianta Modena S obsahuje paket Nerissimo a červené brzdové třmeny.

Varianta Trofeo: měla by maximálně reprezentovat osobnost Maserati. Jedná se o vrcholnou variantu z hlediska specifikací a především výkonu – díky výkonnému motoru V8 biturbo o výkonu 580 koní. Zvenčí upoutá pozornost obložení z uhlíkových vláken, 21-palcová kola z lehké slitiny a červené brzdové třmeny. V kabině panuje luxusní atmosféra, kterou podtrhují sportovní sedadla čalouněná pravou kůží Pieno Fiore. Modely Ghibli, Quattroporte a Levante Trofeo posouvají své cestovatele do extrémní dimenze, jsou ještě výkonnější a rychlejší, ale vždy nepopiratelně elegantní a bezpečné.

Design všech tří variant – GT, Modena a Trofeo sjednocuje nové logo Maserati na předním pásu, které bylo zavedeno s uvedením modelu MC20, nový symbol trojzubce na C-sloupku a aktualizované označení na zádi. V interiéru je nový nápis „Maserati“ na středové obrazovce a nové logo „Trofeo“ na opěrkách hlavy. Varianty GT, Modena a Trofeo pro modely Ghibli, Quattroporte a Levante MY22 lze objednávat od 1. července 2021.