Má konkurovat vozu Mercedes-Benz Maybach. Čínská automobilka Nio představila prémiový elektromobil ET9 za 2,5 milionu

Přidat na Seznam.cz

Společnost Nio se rozhodla vstoupit na čínský trh prémiových vozů, kterému v současnosti dominuje Mercedes-Benz Maybach. Aby mohla konkurovat německému výrobci, představila společnost Nio model ET9.

Jedná se o prémiový elektromobil, který shromáždil veškerý technologický vývoj značky. Rozměry vozu jsou 5324 mm na délku, 2016 mm na šířku a 1620 mm na výšku. Udávaný rozvor náprav je 3250 mm.

Výrobce zatím neprozradil dojezd novinky, ale uvádí, že vůz je vybaven baterií o kapacitě 120 kWh, která podporuje technologii rychlého nabíjení 5C. Díky ní dokáže vůz ujet 255 kilometrů za 5 minut nabíjení. Novinka také dostala vlastní 5nm procesor Shenji.

Nio ET9 disponuje autopilotem a technologií, která umožňuje natáčení zadních kol. Vůz se ještě může pochlubit inteligentním systémem odpružení, který vyvinula společnost ClearMotion s podporou Nio Capital. Tento systém kombinuje tlumiče s elektrohydraulickým čerpadlem pro rychlé nastavení výšky.

Společnost Nio plánuje uvést model ET9 na trh v prvním čtvrtletí roku 2025. Vůz bude stát 112 000 dolarů, tedy zhruba 2,5 milionu korun. Mercedes-Benz Maybach začíná přibližně na ceně 3,8 milionu korun.