Limitovaná série Land Rover Defender s motorem V8

Přidat na Seznam.cz

V roce 2018 vyrobil Land Rover malou sérii starého Defenderu s motorem V8. Nyní Britové staví dalších 25 ojetých Defenderů s motorem V8.

Works V8 Trophy je název speciální edice Off-Road ikony Defender. Vůz bude nabízen oddělením Land Rover Classic. Pro tuto malou sérii byly použité modely Defender 90 a 110 Station Wagon kompletně zrekonstruovány a vybaveny novými technologiemi. Vrcholem přestavby je však 5-ti litrový zážehový motor V8 s výkonem 405 k, který je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou.

foto / Land Rover

Dalšími zvláštnostmi speciální řady jsou nové LED světlomety a 16-ti palcové ocelové ráfky „Eastnor Yellow“. Zvláštností interiéru jsou sportovní sedadla Recaro, kožené čalounění a analogové hodinky od výrobce Elliot Brown. Modely Trophy s motorem V8 se navíc vyznačují speciální terénní výbavou, jako je ochranný kryt, přední nárazník, střešní nosič a další světlomety.

foto / Land Rover

Land Rover také zve kupující pro Defender Works V8 Trophy na exkluzivní dobrodružnou akci na testovacím místě Eastnor Castle ve West Midlands. Pokud to pandemická situace umožňuje, akce se bude konat letos.

foto / Land Rover
foto / Land Rover
foto / Land Rover