Lexus NX 300h – SUV, které má styl

Přidat na Seznam.cz

Model NX se stal bestsellerem od Lexusu, protože kombinuje atraktivní cenu, kompaktní rozměry, futuristický styl a ekologickou jízdu s komfortem a prestiží prémiových automobilů.

Kompaktní SUV jsou velmi populární, protože vypadají mnohem dražší, než ve skutečnosti jsou, dobře se hodí do města, povzbuzují lidi k aktivnímu trávení času a zároveň se velmi pohodlně používají. Prémiová kompaktní SUV vypadají ještě kultivovaněji, nabízejí bohatou výbavu, pohodlí a prestiž. Mezitím prémiové kompaktní SUV v edici Lexus navíc nabízí osvědčený ekologický pohon, odvážný styl, spolehlivost a vysokou úroveň služeb.

Proto má značka tolik věrných následovníků. Letos slaví Lexus prodej svého miliontého automobilu po 30 letech na evropském trhu. Rok 2020 také znamená začátek nové éry společnosti Lexus, kdy se na evropské trhy dostává UX 300e – první elektrický model značky. Automobily poháněné pouze elektřinou se kvůli omezenému dojezdu a špatně rozvinuté infrastruktuře v současné době používají hlavně jako druhé rodinné auto určené pro městské použití. Není bezdůvodné, že hybridy, které nabízejí nízkou spotřebu paliva a úplnou nezávislost, jsou tak populární. Za 30 let si Lexus vybudoval skupinu důvěryhodných zákazníků v Evropě, včetně díky ekonomickému hybridnímu pohonu a vysoce kvalitním službám. Neexistuje nedostatek uživatelů automobilů, kteří se navzdory atraktivnímu produktu po nepříjemných zkušenostech se showroomem nebo servisem od jedné nebo druhé značky odradili. Proto Lexus od roku 1990, kdy debutoval na starém kontinentu, představil revoluční přístup k zákaznickému servisu a servisu. V souladu s tradičními principy japonské pohostinnosti společnosti Omotenashi, která vyžaduje, aby se zákazníkem zacházelo se stejnou péčí a zdvořilostí jako s domácím hostem, staví Lexus do středu své značky nejvyšší úroveň vztahů se zákazníky.

Hybridy dominují

Od samého začátku si společnost Lexus stanovila vlastní směr, místo aby dodržovala zavedené tržní standardy, a to i jako lídr ve vývoji hybridních pohonů. V roce 2005 uvedl na trh první luxusní hybridní vůz na světě, model RX 400h, a od té doby tuto technologii neustále vyvíjí, z generace na generaci, přičemž dosahuje stále lepšího výkonu a stále nižší spotřeby paliva a emisí a současně zajišťuje vyšší úroveň spotřeby paliva. jízdní komfort bez hluku a vibrací. Z milionu Lexusů, které narazily na evropské silnice, bylo ne méně než 45% hybridů. Dnes jsou hybridní verze k dispozici pro všechny modely Lexus a jejich popularita stále roste – nyní tvoří 96% celkového prodeje na západoevropských trzích.

V případě Lexus NX jsou na výběr dva typy pohonu. Levnější variantou je volba dvoulitrového motoru, 238 k a 350 Nm (1650-4000 ot / min). Tato verze je k dispozici s pohonem všech kol a automatickou převodovkou. V této specifikaci NX zrychluje na stovky za 7,1 sekundy a může zrychlit na maximálně 200 km / h (elektronický limit).

Hybrid Lexus NX 300h má mezitím 197 koní a samotný elektrický pohon nabízí až 270 Nm. Díky spolupráci dvou typů motorů zrychlí NX na stovky za 9,2 sekundy a spotřebuje v průměru 6,9 l / 100 km. Ale možná důležitější je skutečnost, že zrychluje z 80 na 120 km / h za pouhých 7 sekund. Hybridní pohon poskytuje nejvíce výhod ve městě, které je přirozeným prostředím pro model NX. Proto je u Lexusu koncept kompaktního hybridního SUV tak koherentní.

V agilním a pohodlném městském voze máme také vytříbený interiér s bohatou výbavou. Sametový výkon hnacího ústrojí a odpružení Lexus není bezvýznamný pro pohodlí. Vibrace ze spalovacího motoru a z pečlivě vyvinutého zavěšení nepronikají do pečlivě odhlučněného interiéru. Řidič a cestující mají dojem, že NX teče, nevalí se pod asfalt.

Lexus Image

V dnešní době se pro majitele automobilů stává image stále důležitější. Upravenému Lexusu chybí hrubý charakter typický pro SUV. Je to dáno nejen ekologickým pohonem, ale také futuristickým stylem, který od prvního pohledu ukazuje technologický pokrok konstrukce. Pro lidi, kterým záleží na jejich image, jsou tyto funkce nesmírně důležité.

Prémiová kompaktní SUV s hybridním pohonem jsou dnes zlatou střední cestou. Kombinují prestiž s pohodlím a nevyvolávají negativní emoce. Také z hlediska cen je Lexus NX jedním z nejzajímavějších návrhů ve své třídě.