Lexus faceliftoval svou velkou luxusní loď. Má tři ložnice a schody ze skla

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste fanoušci luxusních jachet, máme pro vás dobrou zprávu. Poté, co Lexus v roce 2017 předvedl koncept Sport Yacht Concept a v roce 2019 super jachtu LY650 s výkonem 2700 koní, se mu to podařilo znovu s modelem LY680, informuje portál Top Gear.

O trochu větší

V rámci jachtařského ekvivalentu faceliftu Lexus uvedl, že luxusní jachta 680 je evolucí modelu 650. Změny zahrnují zvětšení velikosti lodi z téměř 20 metrů na 21 metrů, což je, jak předpokládáme, důvodem změny názvu. Výsledkem je delší flybridge, na který se vejde větší pohovka a volitelný gril. Plavecká plošina je také větší o 700 mm.

Výkonný a rychlý

Jachta LY680 je samozřejmě i nadále stejně výkonná jako rychlá – dva lodní motory Volvo mají výkon 1350, resp. 1050 koní. Spojení Lexusu a Volva – to je něco, co bychom rádi viděli i v automobilovém světě.

Luxusní interiér

Exteriér modelu LY680 se řídí designovým jazykem L-finesse a že Lexus chtěl, aby působil jako úkryt uprostřed moře a poskytoval prostor, kde se nároční zákazníci mohou cítit svobodně a uvolněně.

Uvnitř je volant potažený bílou kůží, na níž je vyraženo jméno značky. Pak je tu úžasné schodiště ze skla a kovu do tří ložnic. A přestože na palubě může spát maximálně šest osob, plavidlo je vhodné pro 15členné party.

K dostání až v roce 2026 a jen v Japonsku

Výrobu bude zajišťovat společnost Horizon Group, přední asijská značka luxusních jachet, ale objednávky budou hotové nejdříve v roce 2026. V současné době si ji můžete koupit pouze v Japonsku – Lexus se zatím nerozhodl pro zámořské trhy. Čeká, jaká bude poptávka.

Zdroj: Top Gear