Lewis Hamilton si změní jméno na počest své matky

Přidat na Seznam.cz

Sedminásobný šampion F1 prohlásil, že do svého jména přidá jméno své matky, píše web Drive.

Pilot formule 1 Lewis Hamilton z týmu Mercedes-AMG prozradil, že se chystá změnit své jméno. V rozhovoru s médii na světovém veletrhu Expo v Dubaji Hamilton uvedl, že plánuje přidat ke svému jménu dívčí jméno své matky, a že na tomto procesu pracuje a že se uskuteční brzy.

Matka Lewise Hamiltona, Carmen Larbalestierová, se rozvedla s otcem Anthonym Hamiltonem, když byla hvězda F1 ještě dítě. Hamilton však žil s matkou až do svých 12 let.

Znamená to, že Lewis Hamilton bude pravděpodobně znám jako Lewis Hamilton-Larbalestier ještě před dokončením sezony F1 2022.

K důvodům, proč si chce změnit jméno, sedminásobný šampion F1 dodal, „nechápu celou tu myšlenku, když se lidé vezmou a žena pak ztratí své příjmení. Opravdu chci, aby její jméno, mojí mámy, pokračovalo se jménem Hamilton.

Prvním podnikem Velké ceny F1 v roce 2022 bude Velká cena Bahrajnu, která je naplánována na 21. března 2022. Lewis Hamilton usiluje o rekordní osmý titul mistra světa poté, co za sporných okolností přišel o sezónu 2021.

Zdroj: drive.com