Lewis Hamilton se stále nerozhodl, zda bude pokračovat v závodění. Objevil se jeho náhradník?

Přidat na Seznam.cz

Pokud se Lewis Hamilton rozhodne ukončit kariéru ve Formuli 1 před sezónou 2022, Mercedes by se mohl obrátit na náhradníka, odhaluje server FanSided.

Lewis Hamilton z Mercedesu sledoval, jak mu v posledním kole posledního závodu sezóny 2021 během kontroverzního rozstřelu na jedno kolo uniká potencionální osmý titul mistra světa Formule 1. Po Velké ceně Abú Zabí, kterou nakonec dokončil za Maxem Verstappenem z Red Bullu, sice promluvil pro Sky Sports, ale od oné neděle 12. prosince se k veřejnosti nijak nevyjádřil.

Na pozadí jeho mlčení roste nejistota kolem Hamiltonovy budoucnosti ve Formuli 1. Přestože letos v létě podepsal dvouleté prodloužení smlouvy a bude za Mercedes jezdit až do sezony 2023, po událostech, které se staly v Abú Zabí, se objevují zvěsti, že Hamilton se závoděním v F1 skončí.

Některé zdroje uvádějí, že Hamilton se hodlá vrátit, zatímco jiné naznačují, že by to pro něj skutečně mohl být konec, což by znamenalo, že Mercedes bude muset pro rok 2022 najmout druhého nového jezdce. Sečteno a podtrženo, dokud se neobjeví něco oficiálního od něj nebo od týmu, není nic jistého.

Mercedes již podepsal smlouvu s Georgem Russellem bývalým jezdcem Williamsu, který má pro rok 2022 nahradit Valtteriho Bottase, jenž přešel do týmu Alfa Romeo. Nyní je však s Mercedesem spojováno šokující jméno jako potenciální náhrada za Hamiltona, pokud by před nadcházející sezonou skutečně skončil. Má jím být Pierre Gasly.

Současně se Gaslymu v týmu AlphaTauri mimořádně daří. Sezónu 2021 zakončil na rekordním devátém místě v hodnocení jezdců s průměrnou startovní pozicí 7,3 a průměrnou cílovou pozicí 9,4. Pozoruhodné je, že všech osm jezdců před ním v pořadí startovalo za čtyři nejlepší týmy v pořadí konstruktérů, zatímco AlphaTauri skončil na šestém místě oproti pátému.

Gasly stále usiluje o další příležitost v některém z předních týmů. Mercedes by mohl mladého nadějného jezdce povolat do svých služeb.

Zdroj: fansided.com