Lewis Hamilton se rozmluvil: „Nikdy jsem neřekl, že přestanu závodit.“

Přidat na Seznam.cz

Lewis Hamilton přiznal, že po posledním závodě sezóny 2021 to nebylo pro něj jednoduché. Sedminásobný šampion přišel ve finále sezony v Abú Zabí o rekordní osmý titul mistra světa po kontroverzním rozhodnutí bývalého ředitele závodu Michaela Masiho, informuje web Top Gear.

„Bylo to pro mě samozřejmě těžké období. Bylo to období, kdy jsem opravdu potřeboval udělat krok zpět a soustředit se na přítomnost. Takže jsem měl kolem sebe svou rodinu, která mi vytvářela skvělé situace, a nakonec jsem se dostal do bodu, kdy jsem se rozhodl, že budu znovu útočit, přijdu do další sezóny a budu pracovat s Totem a Georgem,“ řekl v projevu Lewis Hamilton při představení vozu Mercedes-AMG W13 E Performance 2022.

Popřel však, že by někdy uvažoval o tom, že by skončil se sportem, v němž překonal téměř všechny rekordy. „Nikdy jsem neřekl, že bych chtěl přestat. Miluji to, co dělám. Je to privilegium pracovat pro velkou skupinu lidí, kdy se opravdu cítíte jako součást rodiny, součást týmu, který pracuje na tom společném cíli. Žádný jiný pocit se tomu nevyrovná.“ dodal.

Vrací se po boku svého nového týmového kolegy George Russella. Mladý Brit přestupuje z Williamsu, aby závodil po boku muže, kterého kdysi považoval za svého superhrdinu. „Je to rozhodně neskutečné,“ řekl Russell při zahájení soutěže o spolupráci s Hamiltonem. „Lewis byl pro mě superhrdina. Když vidíte tyhle neuvěřitelné lidi, nemyslíte si, že jsou to lidé. Samozřejmě, že teď, když mám možnost závodit po Lewisově boku, je to pro mě opravdové privilegium,“ dodal.

Hamilton řekl, že to, že má vedle sebe nového jezdce, „nemění“ jeho pohled na věc. „Vždycky je pozitivní, když máte novou krev, novou energii,“ řekl. A i když si nestanovil žádné konkrétní cíle, jeden je zřejmý. „Samozřejmě, že každý jednotlivec v tomto týmu pracuje na konečném cíli, kterým je vítězství na mistrovství světa,“ řekl. „Dokázali jsme jich osm, teď se přesuneme k dalšímu.“

Zdroj: topgear.com