Legální auto zrychlující jako Formule 1? Firma Novitec říká ano!

Přidat na Seznam.cz

Sada Ferrari SF90 od společnosti NOVITEC odemyká dalších 109 koní a čas 0-100 za 2,4 sekundy.

NOVITEC se sídlem v bavorském Stettenu je elitní německá tuningová dílna, která se specializuje na vylepšování již tak prvotřídních italských vozů. Jako takový má tento tuner dlouhou historii spolupráce s vozy Ferrari, přičemž v minulosti aplikoval svůj podpis například na vozy Prancing Horse 458 Speciale, Roma, F8 Spider, F8 Tributo, 812 GTS, 812 Superfast, Monza, 488 Pista a GTC4 Lusso. A zatímco NOVITEC již dodal vylepšení pro model SF90 Stradale maranellské značky, německý ladič se opět zaměřil na hybridní supersport s motorem V8, aby dodal další kit pro vylepšení specifikací.

Sada obsahuje širokou škálu dílů, jako jsou titanové sady šroubů kol a obrovské množství karbonových aerodynamických prvků, krytů a panelů karoserie, píše web HC. Největšími změnami na Ferrari jsou však bezpochyby upravená řídicí jednotka a výfukový systém, které dohromady poskytují motoru o objemu 4,0 litru dalších 109 koní, což ve výsledku znamená celkový výkon 1109 koní. A co víc, také točivý moment modelu SF90 poskočil z 590 Nm na 677 Nm.

Není překvapením, že tyto změny mají výrazný vliv na celkový výkon Ferrari. Supersport s pohonem všech kol je nyní schopen dosáhnout času 0-60 km/h za necelé 2,4 sekundy a rychlosti 125 km/h dosáhne za pouhých 6,3 sekundy. Maximální rychlost superauta se rovněž zvýšila na více než 211 km/h. NOVITEC pro model SF90 nepředstavil jen zlepšení rychlosti v přímce, ale také nesčetné množství vylepšených komponentů zavěšení spolu s trojicí 21″ hi-tech kovaných kol, která byla vyvinuta ve spolupráci s americkou firmou Vossen.

Modernizace Ferrari SF90 Stradale od společnosti NOVITEC jsou nyní k dispozici jako sada nebo formou a la carte. Pro ceny a další informace mohou zájemci kontaktovat tuningový dům prostřednictvím jeho webových stránek.

Zdroj: hiconsuption.com