Lancia vstává z mrtvých! Plánuje uvést tři nové modely, jejichž design poodhalí už koncem listopadu

Přidat na Seznam.cz

Lancia je stínem své někdejší slávy, protože se omezila na jeden model a jediný trh, ale zaslouží si lepší budoucnost. Mateřská společnost Stellantis se zavázala, že problémovou značku oživí rozsáhlými investicemi, aby rozšířila portfolio a opět prodávala vozy mimo Itálii. Již v květnu byly oznámeny tři nové modely, jak píše server Motor1.

Přesněji, v roce 2024 se ukáže v nové generaci model Ypsilon, v roce 2026 zase větší crossover a v roce 2028 lze očekávat novou kompaktní Deltu. První ochutnávku toho, co chystá legendární automobilka do budoucna, si budeme moci prohlédnout 28. listopadu během Dne designu Lancia.

Ten je označován za první akci tzv. renesance značky Lancia, která má předvést nový designový jazyk, jenž bude demonstrovat příští generace vozů. Jako základ nového stylistického směru poslouží ikony z minulosti, jako jsou Aurelia, Flaminia, Fulvia, Beta HPE, Gamma, Delta, Stratos a Rally 037.

Podrobností o nových modelech není mnoho, i když ze starší zprávy se už ví, že nový Ypsilon bude dlouhý přibližně čtyři metry a bude mít elektrický pohon. Vlajková loď Lancie, která přijde v roce 2026, nabídne délku zhruba 4,6 metru, zatímco Delta pro rok 2028 má být „tvarovaný, ikonický a svalnatý vůz s geometrickými liniemi“ měřící 4,4 metru.

Zajímavostí je, že Lancia bude využívat nejvyšší procento recyklovaných materiálů ze všech značek Stellantis, přičemž polovina dotykových povrchů bude vyrobena z ekologicky udržitelných materiálů. Společnost odhaduje, že se třemi připravovanými novými vozy bude schopna pokrýt přibližně 50 % trhu.

Expanze mimo Itálii začne ve Francii, Německu, Španělsku, Belgii, Lucembursku a Nizozemsku. Síť 100 prodejců bude působit v 60 velkých městech, ale Lancia odhaduje, že polovina zákazníků bude dávat přednost nákupu vozů online.

Zdroj: motor1.com