Lancia Pu+Ra HPE není jen paráda, ale skutečný, elektrický vůz

Přidat na Seznam.cz

Koncept Lancia není jen kulisovou parádou, ale skutečně funkčním elektromobilem. Generální ředitel Luca Napolitano usedá za volant a vysvětluje detaily.

Lancia před několika týdny představila koncept Pu+Ra HPE, přičemž druhá jmenovaná zkratka navazuje na historické pojmenování z minulosti, z High Performance Estate na High Performance Electric, píše portál Corrieredellosport.

Vůz je manifestem ve fyzické podobě všech myšlenek a stylů, které najdeme ve vozech znovuzrozené značky, ale není to jen paráda, ale skutečný, funkční vůz.

Za volant se tedy posadil generální ředitel Luca Napolitano a popsal detaily:

„Interiér Lancie Pu+Ra vznikl ve spolupráci s firmou Cassina, která je významnou italskou nábytkářskou firmou. A ve skutečnosti vůz vypadá jako moderní obývací pokoj, s designovými a odkládacími sedadly a tvary připomínajícími nábytkové doplňky a konferenční stolky.

Jak již bylo zmíněno při uvedení vozu na trh, kruhový geometrický motiv se opakuje v mnoha detailech, stejně jako ve střešním okně, které lze otevřít pomocí otočného půlkruhu. V závěru videa Napolitano připomíná, že Lancii čeká důležitý okamžik v její historii, a to příchod nového modelu Ypsilon, který bude znamenat přechod na 100% elektromobilitu.

Právě Ypsilon bude první elektrický vůz, zatímco od roku 2026 se budou představovat pouze nové elektrické modely a od roku 2028 se budou prodávat pouze elektrické modely. Tyto změny budou doprovázeny zvýšeným používáním recyklovaných nebo ekologických materiálů a 50% prodejem přes internet.

Zdroj: Corrieredellosport