Lancia představila inovované logo a sochu s designem pro nové modely

Přidat na Seznam.cz

Designový den Lancie neukázal tolik, kolik se očekávalo, protože jsme se nedočkali žádných ukázek modelů Ypsilon, Aurelia a Delta, které by měly mít premiéru v roce 2024, 2026 a 2028. Místo toho italská značka představila svůj přepracovaný emblém spolu se sochou Pu+Ra Zero, která naznačuje nový designový jazyk nadcházejících produktů značky, jak uvádí tisková zpráva.

Lancia svůj nový stylistický jazyk nazývá Pu+Ra Design, což je spojení slov pure (čistý) a radical (radikální). Údajně má definovat design Lancie na příštích 100 let, což je poměrně ambiciózní prohlášení. Protože se společnost nechce rozhodnout, zda se vydá cestou retro nebo moderny, označuje svůj budoucí styl jako „Progressive Classic“.

Skulptura Pu+Ra Zero ve skutečnosti nevypadá jako automobil, ale představuje základní designové prvky, které mají být integrovány do budoucích sériových modelů. V přední části je trojice LED linek pod nápisem Lancia novou interpretací mřížky chladiče Lancia „kalika“, díky které budou vozy italské značky okamžitě k rozeznání během dne i noci.

Křivky na tvarovaném profilu jsou inspirovány modely Aurelia B20 a Flaminia, ačkoli ve skulpturách chybí skla nebo kola. Kruhová střecha je dalším charakteristickým designovým prvkem, který vrhá více světla dovnitř kabiny a odlišuje modely Lancia od ostatních.

Na zádi připomínají kulatá zadní LED světla model Stratos, která budou použita i v novém supermini Ypsilon, spolu s nápisem Lancia mezi nimi. Automobilka zvolila pro exteriér Pu+Ra Zero stříbřitý odstín Micalized Blue, který bude s největší pravděpodobností zařazen do budoucí palety barev.

V případě interiéru Lancia již dříve hovořila o rozsáhlém využití udržitelných materiálů v elegantní atmosféře inspirované italskými obývacími pokoji a designem nábytku. Nyní společnost oznámila spolupráci s italským výrobcem nábytku Cassina pro automobilové kabiny budoucnosti. V nových interiérech se objeví také odkazy na klasické modely Lancia včetně modelů Gamma, Thema a Flavia.

Zdroj: Stellantis