Lada Niva na německých steroidech vypadá bojovně, ale rozhodně není levná

Přidat na Seznam.cz

Vůz, který se v téměř nezměněné podobě vyrábí od roku 1977, je stále oblíbený nejen v Rusku, ale i v Německu. Není tedy divu, že se o něj zajímají i tamní ladiči, píše server CarScoops.

Popisovaný projekt se jmenuje Monster. Při pohledu na fotografie pochopíte proč. Ve srovnání se sériovou Nivou vypadá tunningová práce společnosti Zubr velmi působivě. To vše díky typickým terénním úpravám, které rozhodně zlepšují terénní vlastnosti oblíbeného vozu.

Na palubě najdete především odpružení se zvýšeným zdvihem a světlou výškou, 16palcová kola s pneumatikami Hankook Dynapro M/T, šnorchl, odolné nárazníky, naviják, přídavné kryty a moderní LED osvětlení.

To vše znamená, že Niva může aspirovat na terénní monstrum. Jen ne s tímto motorem. Jedná se o benzinový agregát 1,7 o výkonu 83 k, který je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou a stálým pohonem všech kol.

Jako útěchu však dostaneme vyhřívaná sedadla, klimatizaci, audiosystém a tónovaná skla. Nelze však nic namítat proti objednání vozu v individuální specifikaci s vybranými prvky výbavy. Zubr slibuje, že takovou zakázku dodá do 12 týdnů.

Bohužel to není levná zábava. Cena vozu, který vidíte na fotografiích, je 44 tisíc eur, v přepočtu cca 1 milion Kč. To je částka, za kterou si koupíte mnohem lepší auto a větší, než je sériová Lada Niva.

Zdroj: carscoops.com