Která auta řídí finská premiérka Sanna Marin? V neprůstřelném Mercedesu může klidně najet i na minu

Přidat na Seznam.cz

Sanna Marin je již několik dní na očích celé Evropy. Důvod? Na internetu se objevily záběry dokumentující, že šestatřicetiletá finská premiérka se umí ve volném čase bavit a pařit. Už víme, jak Sanna Marin paří, ale jakým autem jezdí do práce? Těmito vozy jezdí, když má služební povinnosti.

Sanna Marin. Čím jezdí finská premiérka?
Vyšlo najevo, že se 36letá finská premiérka ve volném čase ráda baví. Jedno video stačilo k tomu, aby se Sanna Marin stala mnohem slavnější, než za celá léta svého působení ve funkci. Už víme, co dělá premiérka po pracovní době, ale jak vypadá její pracovní den? Určitě je plný schůzek a v její profesi jsou zkušení řidiči a pohodlné vozy k nezaplacení. Jak cestuje předsedkyně vlády ve skandinávské zemi? Co řídí Sanna Marin? Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá – šestatřicetiletétou premiérku totiž doprovázejí různá auta.

Sanna Marin neprozrazuje, čím jezdí v soukromí, ale publikace v médiích a příspěvky na Instagramu na účtu finské premiérky některá tajemství odhalují. Mezi vozy, kterými Sanna Marin nejčastěji jezdí, patří BMW řady 5 hybrid, Audi A8 a Mercedes třídy S. Dá se říci, že v čele vlády jezdí ty nejlepší vozy. Nechybí mezi nimi ani ekologický nádech.

Vozy Sanny Marin – BMW, Audi a Mercedes
Nejlevnějším vozem, ve kterém se finská premiérka vozí, je BMW 530e. Řada 5 s plug-in hybridním pohonem patří do segmentu E – je o něco menší než Audi A8 nebo Mercedes třídy S. Hybridní „pětka“ ujede na elektřinu až 50 km, má pohonnou jednotku o výkonu 252 koní a stojí v přepočtu nejméně 27,5 milionu korun. Cena hybridního BMW však může být mnohem vyšší – díky pohonu všech kol a doplňkové výbavě se může snadno vyšplhat až na 10,2 milionu korun.

Na služebních cestách finské premiérky ji často doprovází vůz Audi A8. Limuzína je častou volbou úředníků a politiků v Evropě. Audi, které je vidět na fotografii, vezlo Sannu Marin během její návštěvy Berlína – s největší pravděpodobností se tedy jednalo o vůz velvyslanectví.

Sanna Marin se také vozí v obrněném mercedesu
Nakonec nesmíme zapomenout na nejreprezentativnější limuzínu, ve které se Sanna Marin nechává vozit. Jedná se o obrněný Mercedes S600 Guard. Mercedes-Benz S 600 Guard splňuje nejpřísnější požadavky kladené na vozy politiků. Okna jsou pokryta polykarbonátem, který neomezuje viditelnost, ale je tak pevný, že chrání před účinky výbuchů.

Luxusní vůz s hvězdou na kapotě je pancéřovaný, takže přepravovaní cestující jsou v bezpečí i při střelbě ostrými náboji. Mercedes zvenčí neprozrazuje, že je pevný jako skála a odolá i střele z těžké automatické pušky. Výztuhy na karoserii a podvozku zaručují odolnost i po najetí na minu. Již ve fázi výroby jsou mezi konstrukci karoserie a podvozek namontovány ochranné prvky ze speciální oceli. Konstrukce obsahuje komponenty z aramidových vláken a polyethylenu. Výbava zahrnuje nejnápaditější prvky, jako je chladnička, televize, systém filtrace vzduchu a pneumatiky run-flat.

Zdroj: redakce, BMW, AUDI, MERCEDES