Koupil si elektrický Hummer za miliony, ale uvízl na silnici. Muž popsal nebezpečný případ

Přidat na Seznam.cz

Koupil si elektrický Hummer za 116 000 eur (2,8 milionu korun), ale uvízl na silnici: Muž o svém neštěstí vyprávěl na YouTube: „Jsem hodně naštvaný, zůstal jsem uprostřed silnice, je to nebezpečné.“

Množí se případy lidí, kteří zůstali v elektrických vozech bez pomoci. Jako v případě Romana Mica, muže, který provozuje webové stránky The Fast Lane Truck, a který chtěl na YouTube popsat své neštěstí. Roman si právě koupil elektrického silničního obra v přepočtu za 2,8 milionu korun, když ho po pouhých 400 kilometrech nechal uprostřed silnice.

Zbrusu nový Hummer
„Jsem velmi nešťastný. Sedím ve zbrusu novém Hummeru, jsem v zácpě a terénní vůz se úplně porouchal. Nenastartuje, dokud ho nepřipojím k nabíjecí stanici,“ říká Roman Mica sklesle na svém kanálu YouTube. „Snažil jsem se restartovat. V tomto systému nelze provést nucený restart: zkoušel jsem nouzový režim, ale ani tak se nespustí, prostě se zasekne.“

„Jsem teď pěkně naštvaný a nervózní z toho, v jakém provozu mě tenhle off-road nechal,“ dodal Mica a otevřel dveře svého auta, aby přihlížející lépe viděli, kde se nachází. „Tady mě Hummer nechal uvíznout. Velmi nebezpečná pozice,“ vyprávěl, zatímco kolem něj svištěla auta. „Právě jsem utratil 116 000 eur, dělám to už 12 let a nikdy se mi nestalo, že by nás vozidlo v takové situaci nechalo úplně na holičkách. Nejhorší je, že nemůžu dostat auto z nebezpečí. Mám více než 4tunové vozidlo, které nemohu ani odtáhnout.

Naštěstí na místo kromě Micina syna přispěchal i policista a všichni tři společně dokázali elektrického silničního obra znovu rozpohybovat. Díky bizarnímu postupu odpojení akumulátoru se jim podařilo po stažení oken a použití brzdy terénní vůz násilně nastartovat. Díky nouzovému režimu, který zajišťuje elektrický systém vozu, mohl muž s vozidlem sjet ze silnice.

Zdroj: YouTube