Konec prodeje spalovacích vozů. Volkswagen ukončí prodej již v roce 2024 v jedné zemi

Přidat na Seznam.cz

Od roku 2024 si již zákazníci v Norsku nebudou moci v showroomech kupovat Volkswageny se spalovacím motorem, píše norský deník Businessportal. Značka se rozhodla k důležitému kroku, který prý odůvodnila klesajícím zájmem o modely s konvenčním pohonem. Můžeme podobný pohyb očekávat i na jiných trzích?

Volkswagen v Norsku od roku 2024 pouze elektrický
Norský trh s novými vozy je specifický. Jako v žádném jiném autě zde převládají elektromobily a hybridy. Prodeje vozů se spalovacím motorem jsou zanedbatelné, což mělo přimět Volkswagen k omezení nabídky. Norská média uvádějí, že od roku 2024 budou v showroomech k dispozici pouze elektrické modely Volkswagen, potvrzuje zprávu také deník Electrive. Z nabídky zmizí hybridy, diesely a spalovací vozy a jádro nabídky budou tvořit modely rodiny ID.

Konec prodeje automobilů se spalovacím motorem
Tato informace je zatím neoficiální, ale brzy očekáváme její potvrzení v podobě oficiálního oznámení. Rozhodnutí je odvážné, ale nikoli překvapivé. V roce 2021 bude až 64,5 % prodejů nových automobilů v Norsku tvořit elektromobil. Modelová řada Volkswagenu je v této skandinávské zemi velmi žádaná, a pokud se plán uskuteční, bude VW od roku 2024 v Norsku značkou bez emisí.

Zdroj: Businessportal, Electrive