Kia zveřejnila velmi očekávané fotografie modelu EV6

Přidat na Seznam.cz

Kia ukázala první opravdové fotografie nového elektromobilu EV6, který je stejně jako Hyundai Ioniq 5 založen na platformě E-GMP.

Kia EV6 je crossover SUV s elektrickým pohonem, který je, stejně jako již představený Hyundai Ioniq 5, založen na Electric-Global-Modular-Platform ( E-GMP ). Zatím byly zobrazeny pouze temné ukázky fotografií, nyní jsou k dispozici úplné fotografie vozidla, které se mají zobrazit v online prezentaci v březnu 2021.

580834 Jpg
foto / KIA MOTORS

Konstrukce modelu EV6 je mnohem méně progresivní než u modelu Ioniq 5. Přední část připomíná modely se spalovacím motorem, světla vypadají tradičně a boční linie bez diagonálního záhybu modelu Ioniq 5 vypadají příjemněji. Zadní části dominuje úzký pás světla, který se po stranách snáší dolů. V interiéru chybí detaily, jako je posuvná středová konzola. Zadní okno je výrazně skloněnější než u modelu Ioniq. U modelu EV6 se zdá, že Kia oslovuje konzervativnější zákazníky.

580837 Jpg
foto / KIA MOTORS

Kia EV6 je prvním elektrickým vozidlem společnosti s vlastním akumulátorem, protože Kia Niro je k dispozici také jako benzínový / hybridní model.

Kia neposkytla žádné další technické podrobnosti, ale mělo by být docela jisté, že mnoho detailů bude odpovídat těm z modelu Hyundai. Není známo, zda se Kia objeví také se dvěma různými velikostmi baterií – 58 (kWh) a 72,6 kWh. E-GMP pracuje s 800 volty, což umožňuje nabíjení s maximálním výkonem 220 kW. To by měl být i případ modelu Kia.

foto / KIA MOTORS