Kia představuje nový model Sportage pro Evropu

Přidat na Seznam.cz

Evropa dostane specifický model Sportage, který bude kratší než model již představený pro zbytek světa.

Když Kia na jaře představila novou generaci svého kompaktního SUV, oznámila, že nabídne model určený speciálně pro Evropu. Ten bude představen 1. září, několik dní před zahájením mnichovského autosalonu. Výrobce poskytuje náhled s těmito výkresy.

Čím je Sportage výjimečný? Bude kratší a jeho rozměry budou více odpovídat evropským standardům pro vozidla považovaná za kompaktní. To se projeví v profilu s jinou siluetou. Evropská verze bude mít i nadále dvě boční okna a silný čtvrtinový panel. Mezinárodní model má naopak třetí boční okno, které vizuálně navazuje na zadní okno.

Přední a zadní část však budou téměř totožné. Najdete zde původní tvář se světlomety spojenými s mřížkou chladiče, celek je proříznutý světelným podpisem. Zadní část se ponese v duchu modelu EV6, nové elektrické vlajkové lodi značky Kia.

Nový Sportage, technický příbuzný modelu Hyundai Tucson, bude zaměřen na hybridizaci. Měl by být k dispozici jako jednoduchý hybrid a plug-in hybrid. Uvidíme se za týden, kdy se o tom dozvíte vše!