Kia odvážně vykřikuje, že se její vůz vyrovná Porsche Taycan

Přidat na Seznam.cz

Nezvyklé logo automobilky Kia naznačuje nové směrování, které je pochopitelně směrem do elektromobility. Kia a v podstatě i celý koncern Hyundai vkládá do elektromobility nemalé úsilí, důkazem čehož je i nedávno přestavěný Ioniq 5. Svůj první elektromobil postavený na platformě E-GMP ale brzy představí i koncernové dvojče – ponese název KIA EV6 a novinkách informoval portál TechCrunch.

Premiéru na platformě E-GMP si už odbyl koncernový sourozenec Hyundai Ioniq 5. My už známe všechny specifikace tohoto vozidla, a proto není těžké hádat, s čím asi přijde dvojče s logem Kia a modelovým označením EV6.

Elektrický crossover Kia EV6 by měl s Ioniqem 5 sdílet opravdu hodně. Základem je tedy nová platforma E-GMP. Jak dále informuje portál Cnet, k dispozici bude několik verzí pohonu, základním je pohon zadních kol s jedním motorem a za příplatek si budou moci zákazníci nakonfigurovat i čtyřkolku se dvěma motory.

Nejvýkonnější verze by přitom měla nabízet výkon 600 koní a zrychlení z 0 na 100 km / h za 3,5 sekundy, což jsou opravdu skvělé parametry na poměrně velký crossover. Ani základní verze však nebude „lenoch“, nabídne výkon 306 koní a zrychlení z 0 na 100 km / h kolem 5 sekund.

Albert Biermann, vedoucí divize výzkumu a vývoje ve společnostech Hyundai a Kia, dokonce prohlásil, že novinka z dílny Kia bude stejně rychlá, jako Porsche Taycan Turbo S, informuje kia_club_official na svém Instagramu.

Extrémně rychlé nabíjení známé z Ioniq 5
Nová platforma E-GMP nabízí i možnost extrémně rychlého nabíjení výkonem až 350 kW. Model EV6 bude disponovat stejnou nabíjecí technologií a těšit se tak můžeme na rychlé nabití 100 km dojezdu již za 5 minut až 10 na 80% by to autu mělo trvat pouze 18 minut.

V základu bude k dispozici 58 kWh baterie, která zajistí dojezd na úrovni 450 km podle WLTP, ale hovoří se také o větší, 73 kWh baterii s dojezdem kolem 550 km na jedno nabití.

Nové video ukazuje několik detailů
Maskované fotografie auta jsme mohli vidět už dříve a přinesli jsme je v samostatném článku. Kia ale nyní oficiálně zveřejnila krátký teaser, který odhaluje nejen siluetu vozu, ale i světelný podpis předních a zadních LED světlometů.

Musíme uznat, že zatím vypadá Kia EV6 nádherně ze všech úhlů. Více bychom se měli dozvědět již brzy, oficiální představení má totiž proběhnout ještě v prvním čtvrtletí 2021. Očekává se tedy, že se tak stane ještě do konce tohoto měsíce.