Když blinkr rychle bliká. 5 tipů, jak jej jednoduše opravit

Přidat na Seznam.cz

Na autech se můžeme potýkat s různými problémy. Jedním z nich jsou rychle blikající směrová světla. Připravili jsme vám stručný přehled, proč se tak děje a jak závadu opravit.

Příčiny příliš rychlého blikání směrového světla

Obecně platí, že když spustíte blinkr, abyste zapnuli směrová světla, uvidíte na panelu přístrojové desky souvislé blikání směrových světel a uslyšíte doprovodný zvuk, že směrová světla blikají. Někdy je zvukové upozornění mnohem rychlejší a blinkry blikají mnohem rychleji. To obvykle znamená, že něco není v pořádku, jak uvádí web Cars.

Existuje několik možných příčin, které se týkají především elektrického obvodu signálních světel. I když problém může být v samotném směrovém světle, rychlé blikání může signalizovat problém s elektroinstalací.

Zde je několik možností, jak závadu zkontrolovat:

Zkontrolujte žárovky: Zkontrolujte rychle blikající žárovku, zda není uvolněná v kování – ujistěte se, že je zajištěná, a zkuste blinkry znovu rozsvítit. Dbejte na to, abyste se žárovky nedotýkaly prsty, protože mastnota by mohla při zahřátí způsobit zničení žárovky.

Zkontrolujte dráty: Dráty spojující různé součásti obvodu se mohou opotřebovat stejně jako cokoliv jiného. Mohou být zasaženy rzí nebo se spoje mohou přetrhnout třením či přehřátím. Pokud na to máte vybavení, můžete proměřit, zda elektřina proudí správně.


Zkontrolujte napětí: Při kontrole stavu elektroinstalace by bylo vhodné zkontrolovat, zda je zajištěn dostatečný přívod napětí. Jakékoli elektrické komponenty samozřejmě potřebují ke své činnosti určité množství energie, a pokud jí nedostávají dostatek, nastanou problémy.

Zkontrolujte relé směrových světel: Toto zařízení vlastně řídí rychlost blikání směrovek a je pro váš vůz nakonfigurováno výrobcem. Pokud bylo vyměněno za díl, který není zcela kompatibilní, může to změnit rychlost blikání vašich blinkrů. Kromě toho by porucha na tomto místě mohla způsobit, že by příslušný levý nebo pravý směrový ukazatel blikal příliš rychle, nebo dokonce příliš pomalu.

Kontrola pojistky směrových světel: Rychlá kontrola pojistek vašeho vozu by měla ukázat, zda není třeba pojistku vyměnit. Špatná pojistka by mohla být příčinou rychle blikajícího blinkru.

Zdroj: redakce, cars.com