Kdysi elegantní kabriolet s pevnou střechou, nyní válečný stroj ve stylu Šíleného Maxe

Přidat na Seznam.cz

Pokud bychom měli sestavit seznam vozů, které by se hodily ve válce, Peugeot 307 CC by se ocitl na šedém konci. Mezitím je důležitou součástí ukrajinské ofenzívy.

Když si představíme automobil, který lze použít ve válce, máme před očima okamžitě model Toyota Hilux. Je prakticky bezproblémová, s velkou korbou nebo kufrem, který unese několik lidí nebo na něj lze připevnit kulomet, a statečně odolává náročným podmínkám používání. Viděli jsme to v nesčetných zprávách prakticky z každé frontové linie operací. Dokonce dostála svému profilu na Instagramu s jednoduchým názvem toyotasofwar. Jsou tam vidět věci, o kterých se filozofům ani nesnilo.

Na Ukrajině se zatím Hiluxy příliš neuchytily, ale to může být způsobeno tím, že ukrajinská armáda pravidelně dostává vybavení od nově vznikající ruské armády, takže se nemusí kombinovat s pickupy, které tvoří malé bojové stroje. Ale nedávné snímky z úspěšné ukrajinské ofenzívy ukazují, že naši bratři z Východu v případě potřeby používají ještě šílenější konstrukce. Nikdo nečekal, že Rusy prchající zpod Iziumu bude pronásledovat toto nenápadné auto.

Válečný Peugeot 307 CC ukazuje, že když se chce, nic není nemožné

Vůz nepopírá svůj půvab a v letech, kdy debutoval, vzbudil v ulicích značný rozruch. Dnes je poněkud zapomenutým modelem, ale nyní se díky fotografii pořízené na válkou zmítané Ukrajině opět dostává do povědomí celého světa. Někdo se rozhodl upravit své auto tak, aby bylo vhodné pro boj. Takto vypadá válečný Peugeot 307 CC.

Toto nejsou scény z nového dílu Šíleného Maxe. Toto je Ukrajina. Peugeot zachytil fotograf na volné noze Jevgenij Maloletko, který publikuje na svém profilu na Instagramu. Fotografie byla pořízena v okolí města Izium, které osvobodili Ukrajinci. Oproti civilní verzi máme zvýšené zavěšení, kovovou konstrukci v přední části, která umožňuje nájezd.

Ukrajinci odstranili boční dveře a panely, což usnadnilo zabírání prostoru uniformami a vybavením. Konstrukce nemá zadní okno, protože tam chodí voják s ručním kulometem. Díky tomu jsme získali vůz pro relativně rychlý přesun, který se může s pomocí RKM bránit proti Rusům. Nevím, jestli v okolí nebyl žádný Hilux, nebo jen nebyl čas hledat jiná auta, ale efekt je velmi zajímavý. Doufáme, že to bylo vojensky užitečné.

Zdroj: redakce, Instagram, Twitter