Kde se bude vyrábět nová Škoda Superb?

Přidat na Seznam.cz

Automobilka Škoda prozradila, kde se bude vyrábět nová generace modelu Škoda Superb. Práce na novém modelu již probíhají a jeho premiéra je naplánována na rok 2023, píše server AMS.

V českém závodě v Kvasinách se v současnosti vyrábějí SUV Kodiaq a Karoq a také vlajková limuzína značky Superb. Škoda již delší dobu hledá další výrobní kapacity, aby uspokojila rostoucí poptávku po těchto modelech. Již dnes je známo, že čtvrtá generace modelu Superb (premiéra v roce 2023) se bude vyrábět v bratislavském závodě na Slovensku, kde se v současnosti vyrábí „trojčata“ Volkswagen Up, Škoda Citigo a Seat Mii, stejně jako špičková SUV Audi Q7 a Q8 a modely Porsche Cayenne a Volkswagen Touareg.

To je možné díky procesu, který koncern Volkswagen nazývá „plánování obsazenosti závodu“. Tato strategie určuje, které modely se budou vyrábět ve kterém závodě a optimalizuje tak celý proces. Přesunutí montáže modelu Superb z Kvasin do Bratislavy umožní zvýšit výrobu modelů Kodiaq a Karoq a zároveň umožní výrobu zcela nového modelu v tomto českém závodě.

Zatím je však příliš brzy na to, aby bylo možné říci, o jaký vůz by se mohlo jednat. Je však jisté, že Škoda Kodiaq nové generace se bude i nadále vyrábět v Kvasinách. „Vítáme rozhodnutí koncernu Volkswagen ohledně změn v obsazení továren. Získáme tak další výrobní kapacity v České republice, které Škoda nutně potřebuje. Tím jsme nastavili směr dalšího rozvoje naší značky,“ říká předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schafer.

Vynikající i jako sedan

Na rozdíl od VW Passat, který bude od roku 2023 rovněž uveden na trh, ale pouze jako kombi, bude Superb i nadále k dispozici ve dvou karosářských verzích – sedan a kombi. Nová generace však bude jen mírně evoluční. Vůz střední třídy je stále založen na modulárním příčném uspořádání (MQB) koncernu VW a zvětšuje se podobně jako větší Octavia. Škoda stále testuje technologické komponenty pod karoserií současného modelu s lehkým maskováním vpředu a vzadu. Podle všeho dostanou přední nárazník nový kabát s vertikálními vstupy vzduchu a také přepracovanou mřížku chladiče, kterou lemují užší světlomety s technologií LED.

V interiéru dojde k aktualizaci verzí výbavy i materiálů. Digitální kokpit a obrazovka infotainmentu na přístrojové desce zůstávají v sadě Modular Infotainment Toolkit 3 (MIB), která byla použita již při změně modelu, včetně hlasového asistenta a bezdrátové integrace Apple Carplay a Android Auto.

Zdroj: automotorundsport.de